Він пише, що постанова Верховної Ради не відповідає міжнародним правилам обчислення часу і фактично вводить в Україні час третього часового поясу.
Разом з тим, наголошується, що у всіх країнах Європи, території яких, як і територія України, частково охоплюються двома часовими поясами, діє час того часового поясу, який охоплює більшу частину території країни (у випадку України - це час другого часового поясу).
У листі також вказується, що скасування переходу на зимовий час восени і літній час навесні може призвести до "певних ускладнень в інтеграції нашої держави до умов, які діють в Європі".
"Подібні спроби змінити систему обчислення часу в Україні були й раніше, однак влада завжди брала до уваги поради комісії, але не цього разу", - сказано у листі.
Комісія рекомендує уряду зберегти в Україні час другого часового поясу і ввести регіональні графіки початку робочого дня. Також пропонується звернутися до Ради Європи з пропозицією починаючи з 2012 року відмовитися від введення літнього часу в Європі. Також, на думку вчених, слід протягом 2011-2012 років здійснити заходи щодо врегулювання початку робочого дня в Україні.
Нагадаємо, раніше міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога надіслав листа голові Верховної Ради Володимиру Литвину з проханням ініціювати перегляд рішення парламенту про зміну порядку обчислення часу в Україні.
Як відомо, 20 вересня Верховна Рада України прийняла постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою скасовано щорічне переведення годинників на зимовий і літній час.
Даною постановою передбачено встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години.
Цього року від переведення стрілок відмовилися Росія і Білорусь.
Перехід на літній час здійснюється у більшості розвинених країн, у тому числі у США і всій Європі.