UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скандальний законопроект Табачника про вищу освіту віддано на "доопрацювання" Тігіпка

Закон про вищу освіту продовжує свої "поневіряння" по робочим групам і міністерствам. Законопроект Табачника, який вже пройшов через "покращення" робочою групою, знову вирішили відкликати з Ради і на цей раз віддати у відання соціального міністра Тігіпка.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення відкликати з Верховної Ради урядовий проект закону "Про вищу освіту" № 9655. Замість нього буде внесено новий документ, допрацьований міністром соцполітики Сергієм Тігіпком.

Про це прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, відповідаючи на запитання користувача на своїй сторінці у фейсбуці.

"На засіданні уряду, яке відбулося в понеділок на цьому тижні (5 листопада - ред.), дійсно була дуже серйозна дискусія, і виступило дуже багато міністрів, а також запрошених ректорів вищих навчальних закладів. Було прийнято рішення про те, щоб відкликати законопроект № 9655 з Верховної Ради і доопрацювати представлений на засіданні уряду новий законопроект. Це рішення підтримали всі члени Кабінету міністрів", - написав Азаров.

За його словами, доопрацювати цей законопроект доручили віце-прем'єру-міністру соцполітики Сергію Тігіпку, який раніше провів через парламент норму про безоплатну першу роботу студентів. "За участю міністрів юстиції, економіки та фінансів, він повинен вже доопрацьований проект представити на остаточний розгляд Кабінету міністрів", - заявив Азаров.

Відзначимо, що це вже не перша заява Азарова про відкликання законопроекту з Ради. Ще півроку тому, у лютому прем'єр анонсував появу нового документа "через два тижні". І тільки через місяць, в кінці квітня, уряд тільки визначився з "концепцією" закону, відзначивши його "вогкуватість" і необхідність додаткового доопрацювання.

Уряд визначився з концепцією закону про вищу освіту

Разом з тим, ще на початку січня Азаров категорично відмовлявся відкликати законопроект Табачника з Ради, виправдовуючи це тим, що затягування з прийняттям законопроекту буде тільки заважати: «краще - ворог хорошого», заявив тоді прем'єр.

Як повідомлялося, у минулому році, 28 грудня 2011 року, у Верховній Раді був зареєстрований урядовий проект закону про вищу освіту. Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник прогнозував його прийняття ще в першій половині 2012 року.

Разом з тим, 11 січня профільний комітет ВР через відсутність на засіданні «потрібних» людей не ризикнув схвалити законопроект «Табачника-Азарова». Варто також відзначити, що і науково-експертне управління Верховної Ради також негативно висловилося щодо законопроекту: як наголошується в його висновках, представлений документ «не може бути підтриманий у запропонованому вигляді».

Крім того, на в парламенті були зареєстровані ще два альтернативні законопроекти: як від опозиційних депутатів (№ 9655-1, автори - Арсеній Яценюк і Леся Оробець), так і від представника президента у ВР Юрія Мірошниченка (оновлений № 9655-2).

У законопроекті Табачника пропонується ввести поняття «плагіат», за який студентів можуть відрахувати з вузу, зрівняти стипендію із прожитковим мінімумом і дозволити вузам щорічно підвищувати вартість навчання. !zn

Читайте також:

Уряд визначився з концепцією закону про вищу освіту

Кабмін відкличе з Ради законопроект Табачника про вищу освіту і внесе новий

Табачник: Освіта за контрактом має коштувати мінімум 8 тис. грн на рік

Табачник порадив трієчникам навіть не думати про безкоштовне навчання у вузах


Кабмін хоче скасувати чисельні гарантії бюджетних місць у вузах

Янукович обізвав «маніпуляції» Табачника в сфері вищої освіти «антиприкладом реформ»