Як повідомляє відділ у справах преси та інформації Севастопольської міської державної адміністрації, зокрема, можливість концесії французького кладовища часів Кримської війни 1854-1856 років обговорили в ході зустрічі в Севастополі заступник голови СМДА Володимир Арабаджи і надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Жак Фор.
Як зазначив посол, «французьке кладовище знаходиться в непоганому стані, але воно потребує постійного догляду та збереження. У зв'язку з цим французька сторона пропонує взяти на себе всі витрати з утримання і зберігання кладовища, якщо місто Севастополь погодиться нам його передачу».
У повідомленні підкреслюється, що сторони досягли "повного взаєморозуміння з даного питання».
Після закінчення Кримської війни 1854-1856 років на території Севастополя виявилося кілька французьких кладовищ, від Камишової бухти до Байдарській долини. З часом французький уряд наполіг на похованні своїх генералів, офіцерів і рядових у некрополі неподалік від колишньої головної квартири французької армії. У 1863 році французи влаштували військовий некрополь, площею близько одного гектара.
У першій половині 1950-х років колишній будинок доглядача, частина огорожі і кілька саркофагів розібрали на будматеріали, а в 1982 році каплицю і склепи варварськи знищили за усною вказівкою одного з севастопольських чиновників.
Восени 2004 року французька делегація брала участь у відкритті французького меморіального комплексу, побудованого на кошти Французької Республіки. Меморіал знаходиться на території колишнього французького військового некрополя, на 5-му кілометрі Балаклавського шосе.
За різними джерелами, в період Кримської війни втрати французів склали від 45 тис. 874 людей до 95 тис. 615 осіб.