UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рейтинг найкращих вишів України очолив КПІ

Київський політехнічний інститут отримав найвищі оцінки якості підготовки кадрів представниками вітчизняного та зарубіжного ринку праці. Друге місце посів Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Він є беззаперечним лідером за якістю професорсько-викладацького складу.

НТУУ «Київський політехнічний інститут» третій рік поспіль визнано найкращим 3 України у рейтингу вітчизняних університетів «Топ-200 Україна», складеному кафедрою ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» та Міжнародною експертною групою (IREG).

Київський політехнічний інститут отримав найвищі оцінки якості підготовки кадрів представниками вітчизняного та зарубіжного ринку праці (за даними міжнародних експертів тільки в одній корпорації Microsoft зараз працюють понад 500 випускників КПІ).

КПІ має найвище міжнародне визнання (разом із Донецьким національним університетом він увійшов до 4% кращих університетів світу за рейтингом QS World University Ranking 2011/12). Він лідирує за кількістю програм подвійних дипломів. Серед вишів України КПІ має найбільш широку присутність у глобальному інформаційному просторі (він увійшов до 5% кращих університетів світу за рейтингом Webometrics).

Читайте: Академічний рейтинг університетів «Топ-200 Україна»

Друге місце посів Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Він є беззаперечним лідером за якістю професорсько-викладацького складу, за кількістю публікацій і за індексом цитування у наукометричній базі Scopus.

У п'ятірці лідерів міцно зайняли позиції Харківський національний університет ім. В.Каразіна (третє місце), національний університет «Києво-Могилянська академія» (четверте місце), Національний медичний університет ім. О.Богомольця (п'яте місце).

За напрямками лідирують: серед класичних вишів - Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, технічних - НТУУ «Київський політехнічний інститут», економічних - Київський Національний економічний університет ім. В.Гетьмана, медичних - Національний медичний університет ім. О.Богомольця, педагогічних - Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова, юридичних - Національний університет «Юридична академія України ім. Я.Мудрого», будівельних - Київський національний університет будівництва і архітектури, транспортних - Національний авіаційний університет, приватних вишів - Університет економіки та права «Крок».

Перша двадцятка найкращих вишів України виглядає так:

1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка

3. Харківський національний університет імені В.Каразіна

4. Національний університет «Києво-Могилянська академія»

5. Національний медичний університет імені О.Богомольця

6. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

7. Національний гірничий університет

8. Національний університет біоресурсів і природокористування України

9. Дніпропетровський національний університет

10. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

11. Національний університет «Львівська політехніка»

12. Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»

13. Національний авіаційний університет

14. Донецький національний університет

15. Харківський національний університет радіоелектроніки

16. Донецький національний технічний університет

17. Національна металургійна академія України

18. Львівський національний університет імені Івана Франка

19. Національний фармацевтичний університет

20. Донецький національний медичний університет ім. М.Горького

Рейтинг вітчизняних університетів «Топ-200 Україна» - плід праць кафедри ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» та Міжнародної експертної групи (IREG). Він складений на основі матеріалів, поданих самими вишами і завірених особистими підписами ректорів. Ексклюзивне право на публікацію щорічних рейтингів було надано «Дзеркалу тижня. Україна» на самому старті проекту, у 2007 році.

Академічний рейтинг «Топ-200 Україна» формується на основі загального показника діяльності вишів за такими критеріями: експертне оцінювання представниками ринку праці діяльності навчального закладу та його академічна репутація, якість науково-педагогічного потенціалу, якість навчання, міжнародне визнання, присутність у глобальному інформаційному просторі.

Подробиці читайте у свіжому номері газети «Дзеркало тижня. Україна» у статті Яна Садлака та Олесі Леновицької «Академічний рейтинг університетів «Топ-200 Україна». !zn

Читайте також:

На роздоріжжі