UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радіація з «Фукусіма» через 30 років пошириться по всьому Тихому океану

Японські фахівці прогнозують, що через 30 років радіоактивні речовини, що потрапили в морську воду з АЕС «Фукусіма-1», розповсюдяться по всьому Тихому океану, проте їх концентрація буде надзвичайно низькою і вони не будуть впливати на здоров'я людей.

До такого висновку прийшов учений з Японського центру ядерних досліджень Накано Масахіса в результаті проведення комп'ютерного моделювання розповсюдження радіоактивного цезію в акваторії префектури Ібаракі.

З 4 квітня енергетична компанія Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) скинула в море близько 9 тис. тонн слаборадіоактивний стічних вод. Крім цього, поблизу 2-го енергоблоку АЕС скупчилося 20 тис. тонн високорадіоактивних води, є ризик їх витоку в море.
Згідно з прогнозом Накано Масахіса, за 5 років дані радіоактивні речовини з морськими течіями можуть досягти Північної Америки, через 10 років - Східної Азії, а через 30 років розповсюдяться майже по всьому Тихому океану. Але навіть якщо 20 тис. тонн високорадіоактивних води повністю потраплять в море, радіоактивність даної води в районі поширення через рік складе менше одного беккереля на літр, а через 10 років менше 0,1 Беккереля на літр. Даний рівень радіоактивності не становить загрози для здоров'я людей.
Дослідник з японського НДІ метеорології Аояма Мітіо повідомив, що з плином часу і в результаті переміщення водних мас концентрація радіоактивних речовин стане надзвичайно низькою. Однак при нинішніх технологіях, якщо трапиться витік радіоактивних речовин, їх буде надзвичайно складно ліквідувати. Тому необхідно посилити контроль, приділяти увагу тому, чи можуть ці речовини накопичуватися в організмі.
Аояма Мітіо також зазначив, що радіоактивні речовини можуть накопичуватися в рибах і молюсках через харчові ланцюжки. «Єдине, що можна зараз зробити, це контролювати концентрацію радіоактивних речовин у навколишньому середовищі і випускати відповідні попередження про небезпеку».
Викид слаборадіоактивної води в морі компанією TEPCO уже викликав стурбованість у Японії і за кордоном. Аояма Мітіо зазначив: «Компанія TEPCO має зробити кількість викидів радіоактивних речовин мінімальним і якомога швидше взяти ситуацію під контроль».
За матеріалами "Сіньхуа"