Також суддю звинувачують у зловживанні владою і службовим становищем, а також у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду.
Справа кваліфікується прокуратурою ч.2 ст.368, ч.1 ст.364 та ч.1 ст.376-1 Кримінального кодексу України.
У ході розслідування встановлено, що вказана посадова особа, за попередньою змовою зі своїм сином, отримала хабара від трьох осіб за винесення рішень, не пов'язане з позбавленням їх права керування транспортними засобами.
За грошову винагороду голова суду виносила постанови, згідно з якими на правопорушників накладалося адміністративне стягнення у вигляді 50 годин громадських робіт без позбавлення права керування транспортними засобами.
Від одного вона отримала 600 доларів США, від другого - 2500 грн, від третього - 600 дол США.
Крім того, в січні поточного року в Глухівський міськрайонний суд надійшла для розгляду кримінальна справа за обвинуваченням двох осіб за ч.2 ст.201 Кримінального кодексу України (контрабанда за попередньою змовою групою осіб).
За винесення обвинуваченим покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, та повернення товару, конфіскованого при спробі його незаконного переміщення через державний кордон, голова суду вирішила повторно отримати від
обвинувачених 25 тис. дол хабара.
Здійснюючи психологічний тиск на керівника апарату Глухівського міськрайонного суду, Г. наказала їй внести завідомо неправдиві дані в автоматизовану систему документообігу суду - комп'ютерну програму «Документообіг загальних судів» таким чином, щоб зазначена справа розподілилася на неї, що й було зроблено.
Надалі син голови суду А. отримав від зацікавлених у позитивному вирішенні питання осіб частину обумовлених коштів у розмірі 100 тис. грн.
Водночас суддя оголосила вирок, згідно з яким підсудним за ч.2 ст.201 Кримінального кодексу призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі зі звільненням їх від відбування покарання з випробувальним строком на 2 роки.
Проведення досудового слідства доручено слідчому відділу прокуратури Сумської області.