Православні та греко-католики 19 серпня святкують Преображення Господнє. Це одне із 12 найбільших християнських свят. У народі його ще називають Яблучний Спас.
У цей день, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Він повів апостолів на гору Фавор і там преобразився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, "як світло". Також апостоли побачили пророків Іллю і Моїсея, які розмовляли з Христом.
Свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.
У цей день освячують яблука та інші фрукти і овочі нового врожаю і зустрічають осінь.
Люди вірили, що якщо загадати бажання, а потім з'їсти освячене яблучко, то бажання обов'язково збудеться.
Для селян свято символізує закінчення жнив та завершення літа. У цей день примічали погоду. Якщо день сонячний і безхмарний - осінь буде сухою. Якщо дощовий - мокрою. Ясний день віщує морозну і заметільну зиму: "Яка погода на Спаса - такою буде і Покрова". У деяких регіонах України в цей час могли вже починатися приморозки, тому й кажуть: "Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!".
Зазначимо, що свято Преображення завжди припадає на час Успенського посту. Тому в цей день, за статутом, дозволяється вживати рибу, олію та вино. Однак заборона на м'ясо, молочні продукти і яйця зберігається. !zn
Читайте також:
Патріарх Філарет закликав приймати такі закони, як Ярослав Мудрий і Володимир Мономах
У Києво-Печерській лаври на молитву в День Хрещення Русі зібралося кілька тисяч вірян
У Києві представники всіх українських конфесій разом помолилися за загиблими на війні (фоторепортаж)