UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща попросила прибрати з інтернету фото жертв Смоленської катастрофи

За інформацією Агентства внутрішньої безпеки (ABW) Польщі, фотографії жертв Смоленської катастрофи з місця трагедії, зокрема, загиблого президента РП, з'явилися на російських інтернет-сторінках 28 вересня, а згодом були поширені на серверах в Україні, Німеччині та США.

Польська прокуратура звернулася до відповідних органів у США, Німеччині та Росії про юридичну допомогу щодо усунення з сегменту інтернету цих країн фото жертв Смоленської катастрофи, а також надання інформації про ІР-адреси і домени сторінок, де з'явилися такі знімки.

Про це повідомила прес-секретар окружної прокуратури столичної дільниці Варшава-Прага Рената Мазур.

"У зверненнях йдеться про з'ясування доменних імен та ІР-адрес, усуненні контенту (фотографій), який міститься на серверах, якщо це не суперечить законодавству цих країн, а також передачу всієї інформації як доказу в слідстві", - повідомила Мазур.

Нагадаємо, в кінці жовтня польська прокуратура почала розслідування у справі появи в російському сегменті інтернету фотографій загиблих жертв Смоленської катастрофи, зокрема президента Леха Качинського.

За інформацією Агентства внутрішньої безпеки (ABW) Польщі, фотографії жертв Смоленської катастрофи з місця трагедії, зокрема, загиблого президента РП, з'явилися на російських інтернет-сторінках 28 вересня, а згодом були поширені на серверах в Україні, Німеччині та США. Згодом у Росії та Україні ці інтернет-сторінки були заблоковані, а в Німеччині і США вони функціонують і досі через юридичних обмежень у цих країнах.

10 квітня 2010 в авіакатастрофі польського президентського літака Ту-154М під Смоленськом загинуло всі 96 осіб, що знаходилися на борту. У тому жертвою аварії літака став і президент Польщі Лех Качинський.

Катастрофа сталася в результаті дій екіпажу, який в умовах психологічного тиску прийняв невірне рішення про посадку при несприятливих погодних умовах, прийшли до висновку фахівці Міждержавного авіаційного комітету.

У доповіді польської комісії серед причин краху повітряного судна, крім зниження до неприпустимої висоти, названі також помилки екіпажу і те, що пілот проігнорував сигнали системи раннього попередження зіткнення із землею.

Урядовий авіалайнер з президентом Польщі Лехом Качиньським на борту не мав права здійснювати цей фатальний політ. До такого висновку прийшла Верховна контрольна палата (ВКП) Польщі, що опублікувала підсумковий звіт про своє розслідування. !zn

Читайте також:

Одного зі свідків у справі про Смоленську трагедію знайдено мертвим

Дочка Качиньського вимагає міжнародного розслідування Смоленської катастрофи


Польща опублікувала доповідь про загибель Качинського

Прокурора в справі про загибель Качинського звинуватили в розголошенні секретної інформації