UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оцінка українцями відносин з Росією продовжує погіршуватися

Останнє соцопитування донецької компанії Research & Branding Group продемонструвало збереження тенденції погіршення українцями оцінок відносин між Україною і Росією.

Так, у листопаді 2011 року «напруженими і поганими» відносини між двома країнами називав кожен четвертий опитаний (24%). Ще у серпні так вважали 21% опитаних, а у грудні 2010 року - всього 13% респондентів.

На сьогодні стан міждержавних відносин України і Росії оцінюють як «у цілому хороші, добросусідські» 32% респондентів (у серпні 37%, у грудні минулого року -58%).

/system/ckeditor_assets404IMAGE


Відповідаючи на відкрите питання «Що є основним у політиці Росії по відношенню до України?», 44% взагалі не змогли обрати із запропонованих соціологами варіантів. Найбільш популярними серед можливих відповідей виявилися: газова і енергетична залежність України (10%), бажання підпорядкувати Україну, встановити над нею контроль і диктат (8%), реалізація своїх інтересів, з використанням України як сировинної бази (6%), демонстрація переваги і роль «старшого брата» (4%) тощо. Серед позитивних мотивів російської політики щодо України респонденти назвали дружелюбність, партнерство і довіру (8%), економічне співробітництво (5%), а також загальне історичне коріння, культуру, релігію (2%).

Найбільш серйозними у даний час проблемами у відносинах між двома країнами українці назвали енергетичну залежність (45%), недовіру політичних лідерів один до одного (31%) та економічну залежність України від Росії (24%). Окрім того, українці серед проблем відзначали відмінність у зовнішньополітичному курсі (21%), історичні розбіжності і територіальні претензії (16%), проблему перетину кордонів (13%) і проблему торговельних війн (8%).

Компанія Research & Branding Group проводила опитування з 27 жовтня по 7 листопада 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю у 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає +-2,2%.