Це виявився чи не єдиний рейтинг, у якому Україна за останній рік не втратила позиції, а навпаки - піднялася, причому одразу на 45 пунктів, з 150-го до 105-го. Втім, з огляду на такий стрибок, швидше за все, справа просто в методології і здатності цієї організації оцінити реальний стан справ у 150-ти країнах. Так, наприклад, за останній рік Албанія опустилася з 112-го на 150-е місце.
У звіті сказано, що, в порівнянні з минулим роком, кількість людей, які займаються благодійними заходами, зросла, проте число тих, хто безпосередньо жертвує гроші, скоротилося. Найбільш ймовірна причина цьому - світова криза, вважають члени CAF.
Крім цього, організація з'ясувала, що найбільш багаті країни - не завжди найактивніші, коли мова йде про благодійність. У списку з топ-20 країн рейтингу CAF всього п'ять представників 20 найбільших економік світу.
Charities Aid Foundation при складанні рейтингу враховувала три чинники: сума вкладених у благодійництво коштів, час, витрачений на волонтерство і допомогу незнайомцям (благодійні заходи).
Прості жителі Таїланду виявилися найщедрішими - 85% тайців роблять благодійні внески регулярно. За ними йдуть британці - 79% населення. В Україні таких виявилося лише 37%.