Ця країна знаходиться у сейсмічній зоні. Між тим, за повідомленнями The Wall Street Journal, China National Nuclear хоче побудувати нову АЕС в Чунціні - всього у 480 км від епіцентру землетрусу силою 7,9 бала, що стався у 2008 році. За найближчі 9 років уряд Китаю планує звести 28 нових реакторів.
Ще один важливий і лячний чинник - квапливість китайців, вважає автор. «Потреби в електроенергії для величезного населення Китаю - важке навантаження для енергомереж країни, і влада, у свою чергу, форсує і без того божевільні темпи будівництва нових АЕС», - пише автор. У середу Пекін призупинив узгодження нових проектів на період перегляду стандартів, але в плані якості китайці все одно відстають від Японії, зауважує автор.
Економічний розвиток Китаю взагалі породжує масу проблем: збільшення «середнього класу» і переселення селян до міст - страшне навантаження на міську інфраструктуру. Щоб утримувати своє населення - 1,3 млрд осіб - Китай повинен роздобути левову частку світових ресурсів, від сталі до цементу. «Потреба Китаю у швидкому зростанні входить у величезне протиріччя з низьким рівнем безпеки і контролю якості», - зауважив член палати представників США Дж.Ренді Форбс. Тим часом економісти застерігають: зниження зростання ВВП Китаю до 6% або хоча б до 8% може призвести до серйозного дефіциту і соціальних потрясінь.
Китай - подвійна загроза для планети. Перша загроза - зростання мілітаризму і націоналізму, переконаність, що Пекіну пора правити світом. «Друга загроза - у тому, що вся країна просто вибухне», - пише автор. Судячи з японської кризи, китайські ядерні об'єкти - це теж бомби з годинниковим механізмом, вважає він.
За матеріалами: The Washington Times, Inopressa.Ru