UA / RU
Підтримати ZN.ua

На «західні» гроші в Україну живуть тільки 19% громадських організацій

На закордонних грантах в Україні працюють 19% організацій, які в основному займаються захистом прав людей, моніторингом дій влади, повідомила в інтерв'ю ZN.UA директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Ірина Бекешкіна.

«Я хочу розвіяти масове враження, що весь громадський сектор живе в нас на «західні» гроші. Досить детальне дослідження УЦНПД виявило, що на закордонні гранти в нас утримуються 19% організацій. Переваж но це організації, котрі займаються захистом прав людей, моніторингом дій влади, медійні організації, тобто ті, яким неможливо знайти підтримку в Україні», - сказала І. Бекешкіна.

При цьому вона підкреслила, що тим, хто займається інвалідами, багатодітними сім'ями, старими, хворими, допомагає місцевий бізнес, і ці гроші, хоч і складно, але можна знайти. «Але чи буде бізнес фінансувати організації, які займаються моніторингом дій влади або аналізують, як діють в країні закони? Побояться ... »- вважає соціолог.

«Наші ж люди в масі своїй готові давати гроші тим, кого жаль, а за захист своїх прав у нас немає звички платити. Ми ставили запитання: «Якщо з’явиться партія, яка захищатиме ваші інтереси, чи будете ви давати гроші на неї?» Тільки 10% опитаних сказали, що будуть», - повідомила директор фонду «Демократичні ініціативи».

При цьому І. Бекешкіна зазначила, що хоча в Україні зареєстровано близько 50 тис. громадських організацій, за експертними оцінками, діють лише близько 5 тис. Є групи і рухи, які ніде не зареєстровані, але діють на місцевому рівні.

Як писало ZN.UA, основним одержувачем західних грантів в Україні залишається державний сектор.

Детальніше читайте в матеріалі Ірини Кириченко «Горизонтальні зв'язки пунктиром: громадські організації в Україні» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».