За відомостями правозахисників, у середу в Хамі зібралося понад 450 тисяч демонстрантів - це одна з наймасштабніших акцій протесту з моменту початку масових заворушень, що охопили Сирію близько чотирьох місяців тому.
Повідомляється також, що в передмісті Дамаску сили безпеки спробували придушити нічну демонстрацію проти президента Башара Асада, відкривши вогонь по учасниках акції. За даними агентства Reuters, в ході зіткнення вбито не менше чотирьох чоловік; багато хто отримав поранення.
Як повідомляє агентство Associated Press, посол США в Сирії Роберт Форд залишив Хаму в другій половині дня.
Напередодні сірійський МЗС заявив, що присутність Р.Форда в місті без належного дозволу влади є «Очевидним свідченням» намірів США «посилити напруженість в країні і поставити під загрозу безпеку і стабільність Сирії».
Тим часом у Вашингтоні офіційний представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд також висловила солідарність з сирійськими демонстрантами. За її словами, Р.Форд планував залишитися в місті до п'ятниці, а американське посольство повідомило сірійський уряд про його візит.
Раніше сирійська активістка, що стежить за подіями в Хамі, повідомила, що в четвер з міста, побоюючись репресій, втекли десятки сімей. За її словами, місто оточене танками, а співробітники сил безпеки вже заарештували понад 100 осіб.
Активістка підтвердила інфомрацію, що надходила раніше, про те, що за останні кілька днів в Хамі були вбиті не менш ніж 25 чоловік, і ще понад 40 отримали поранення. Солдати прорвалися через імпровізовані загородження, споруджені мешканцями Хами після протестів минулого тижня.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав сирійський уряд припинити репресії і допустити в країну гуманітарних працівників, а також фахівців, які зможуть оцінити ситуацію в країні.
За оцінками правозахисних організацій, з середини березня в Сирії в сутичках із силами безпеки загинуло понад 1400 осіб. Влада країни стверджує, що за цей період терористи та ісламістські бойовики вбили кількасот працівників сил правопорядку.