UA / RU
Підтримати ZN.ua

На околиці Києва вирубали сотню 140-річних дубів

Вирубка 234 дерев та чагарників, з яких півтори сотні - це переважно дуби, яким понад 140 років, - відбувається на тих ділянках, які Київрада нещодавно приєднала до Голосіївського природного заповідника. Але поки що ніяких адекватних дій вжито не було.

Комунальне підприємство (КП) «Святошинське лісопаркове господарство» звернулося з проханням допомогти в ситуації щодо припинення нищення дерев у Святошинському лісі.

У свою чергу, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму, депутат Олександр Бригинець (БЮТ-Батьківщина) звернувся до Київської міжрайонної екологічної прокуратури та прокуратури Києва з проханням перевірити факт бездіяльності Міністерства екології стосовно масової вирубки дерев у лісі та з’ясувати, на яких підставах відбувається незаконне зрізання вікових дерев.

Зокрема депутат розповів, що в 2010 році Гостомельська селищна рада незаконно своїм рішенням надала приватним особам земельні ділянки лісогосподарського призначення, власником яких є київська громада. Київська влада відреагувала на ці рішення суто формально і не вжила відповідних заходів для збереження власності громади.

Наслідком такого стала самовільна вирубка дерев та забудова ділянок. Станом на сьогоднішній день в кварталі №12 Київського лісництва самовільно зрубано 234 дерева та чагарників - це переважно дуби, яким понад 140 років.

Бригинець підкреслив, що землі лісів не могли бути виділені під забудову відповідно до розпорядження Кабінету міністрів №610-р «Про деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками» від 10 квітня 2008 року, яке ніким не скасоване.

«Тому і роздача приватним особам у 2010 році земельних ділянок Біличанського лісу, і вирубка дерев у Cвятошинському лісі є незаконною. Це означає, що з юридичної точки зору ці землі досі належать громаді», - наголосив Бригинець.

Депутат зазначив, що місцеві мешканці та лісничі обурені таким станом подій та звертаються до всіх відповідних інстанцій, адже вирубка вікових дерев відбувається на тих ділянках, які Київрада нещодавно приєднала до Голосіївського природного заповідника. Але поки що ніяких адекватних дій вжито не було.

«Мені здається, що у нинішньої влади є план по знищенню історичних пам’яток і зелених зон. Кожного дня ми чуємо про якусь руйнацію чи бачимо, як падають дерева. Звичайно, корінь проблеми – дружні до влади забудовники, які хочуть будуватися в найкращих місцях: або на місці історичної пам’ятки, або в зеленій зоні. Києву легше було пережити війни, ніж нинішню владу, яка ніби дволикий Янус: бо крім офіційного, гламурного, публічного вона має друге обличчя – забудовника та руйнівника міста», - резюмував депутат. !zn

Читайте также:

Теперь застройщики могут самовольно вырубать деревья и другие зеленые насаждения

Суд не признал Гостиный двор культурной ценностью Киева

На Крещатике вырубили почти 100 молодых деревьев ради фанзоны Евро-2012 (фото)

В киевском сквере за ночь срубили 84 дерева