«Спочатку археологи там повинні попрацювати, законсервувати рештки. Потім вже приймати якісь рішення», - розповіла архітектор Лариса Скорик.
На дані цілі місто виділило 20 млн грн. З них 4 млн потрібно на розкопки, 13 - на консервацію та створення мобільного навісу над ділянками, де будуть проводитися роботи. «Під навісом будуть проводитись роботи, потім консервуватися, а потім дах буде пересуватися на інше місце», - зазначила Л.Скорик.
За її словами, ще 3 млн грн підуть на проект музею. «Яким він буде-ніхто не знає, оскільки між церковниками та архітекторами серйозне непорозуміння. Перші хочуть музеєфікувати останки, а над ним побудувати храм. Другі запевняють, що невідомо, яким він був, цей храм, та й будівництво порушить старовинний фундамент Десятинки. Гроші на музеєфікацію дали тільки на цей рік. На наступний передбачать додаткові кошти», - зазначила вона.
Нагадаємо, 26 травня біля фундаменту Десятинної церкви невідомі особи розвантажили будівельні вагончики. Головний архітектор м. Києва Сергій Целовальник стверджує, що вони призначені для «археологів».
Голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригінець вважає, що до початку будівельних робіт на території Десятинної церкви може бути причетний О.Попов. У свою чергу О.Попов запевнив, що ніякі будівельні роботи на залишках фундаменту Десятинної церкви не будуть проводитися без наявності відповідних дозволів і документації.