UA / RU
Підтримати ZN.ua

На «Фукусімі-1» з'явилася загроза вибуху

На АЕС «Фукусіма-1» стався технічний збій в мережі зовнішнього енергопостачання, через що було припинено подання електроенергії до будівель третього і четвертого реакторів і охолодження басейну для відпрацьованих паливних стрижнів у будівлі третього.

За даними оператора аварійної АЕС TEPCO, одночасно було зупинено систему охолодження загального басейну для зберігання паливних стрижнів на території станції.

Це призвело до чергової позапланової зупинки комплексу з очищення та дезактивації високорадіоактивної води, яка зібралася у підвалах вокзалу.

Як уточнили у TEPCO, фахівці продовжують подавати воду в систему охолодження реакторів безпосередньо за допомогою резервних помп. Триває також закачування газоподібного азоту у третій енергоблок, щоб уникнути нових вибухів водню.

Нагадаємо, аварія на «Фукусіма-1» сталася після руйнівного землетрусу 11 березня. З ладу вийшли системи охолодження, що спричинило вибухи на станції і викиди в навколишнє середовище радіоактивних речовин. Після оцінки ситуації уряд країни прийняв рішення про закриття АЕС.


Нагадаємо, 11 березня в Японії стався руйнівний землетрус магнітудою 9,0, після якого обрушилося цунамі. Стихійні лиха зруйнували інфраструктуру північно-східних районів країни і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма-1», що призвело до пожеж, вибухів і витоку радіації.

6 квітня в Японії було зупинено витік високорадіоактивної води з аварійної АЕС «Фукусіма-1».

5 квітня на АЕС «Фукусіма-1» почали скидання в океан радіоактивної води, що накопичилась в реакторах. «Цей захід був неминучим - щоб запобігти масштабному забрудненню території, прилеглої до АЕС», - заявив представник японського уряду.

12 квітня влада Японії підняла рівень небезпеки на атомній електростанції «Фукусіма-1» до максимального значення - рівня 7 за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES).