UA / RU
Підтримати ZN.ua

На «Фукусімі-1» стався витік радіоактивної води

На аварійній АЕС "Фукусіма-1" стався витік води з радіоактивним стронцієм. Це вже другий інцидент на АЕС з початку року в системі опріснення морської води. Всього вилилося близько 12 тонн рідини, що містить радіоактивні частинки.

Новий витік води з радіоактивним стронцієм через пробоїну у трубі очисної споруди виявлено на аварійній АЕС "Фукусіма-1".

Витік стався через отвір у трубі цистерни, де зберігається вода після попереднього очищення від цезію. Через годину після виявлення витоку його було зупинено. Компанії ТЕРСО поки важко сказати, скільки води потрапило в океан.

Наразі ситуація на «Фукусімі-1» повністю стабілізувалася. Всі три проблемних реактора АЕС приведено у стан холодної зупинки 16 грудня минулого року. Початок найбільш складного етапу ліквідації наслідків аварії - вилучення ядерного палива з реакторів - планується не раніше, ніж через 10 років. Він займе приблизно 25 років, після чого ще 5 років фахівці ТЕРСО будуть демонтувати будівлі реакторів та інші будівлі на території станції.

Наприкінці березня оператор станції - компанія ТЕРСО - повідомила про витік 120 тонн радіоактивної води через прорив у тій самій трубі, тоді в море потрапило близько 80 л води, що містить радіоактивний стронцій. Раніше витік стався у грудні минулого року. Тоді частина води також потрапила у море.

Радіоактивний цезій почали виявляти у воді і продуктах харчування. Протягом двох років влада префектури планує провести дезактивацію в районах, де рівень опромінення не перевищує 50 мілізівертів на рік. Щодо населених пунктів, де радіаційне опромінення вище цієї позначки, уряд використовує термін «зона, куди ускладнено повернення жителів», конкретних планів стосовно їхньох подальшої долі поки не розроблено.

Потужний землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня. За ним послідувало цунамі, внаслідок чого інфраструктура північно-східних районів країни була практично зруйнована. Окрім того, стихійне лихо вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма», що призвело до аварії і витоку радіації.

Аварії на «Фукусімі-1» присвоєно вищу, сьому категорію небезпеки. Раніше цей рівень присвоювався лише катастрофі на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Населені пункти в радіусі 20 км від станції були евакуйовані і оголошені зоною відчуження. !zn

Читайте також:

Рівень радіації на «Фукусімі» в 10 разів перевищив смертельну дозу


З «Фукусіми-1» понад 70% радіаційних викидів потрапило в океан

Радіація у 20-кілометровій зоні навколо «Фукусіми» перевищує норму у 100-500 разів