Як відомо, у 2008-2009 роках Державтоінспекція використовувала радар «Візир» нібито в
«автоматичному» режимі. Співробітники ДАІ ховалися за кущами, фотографували автомобілі, а потім поштою розсилали штрафи. Тоді незаконність таких штрафів довів у суді «Дорожній контроль», а влітку 2009-го було опубліковано припис Генеральної прокуратури України, що забороняє такі дії співробітників ДАІ. Пізніше Конституційний суд розглянув норми Кодексу про адміністративні правопорушення, на основі яких писалися «листи щастя», і визнав їх антиконституційними.
Однак МВС не влаштовує такий стан речей, і у своєму листі А.Могильов просить внести зміни до законів з метою легалізувати заборонену судом практику.
Разом з тим, з точки зору законодавства прохання А.Могильова реалізувати неможливо. У своєму рішенні КСУ спирався на те, що згідно зі ст. 61 Конституції «юридична Відповідальність особи має індівідуальній характер».
Окрім того, ст. 33 КУпАП говорить наступне: «при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність».
Таким чином, власник транспортного засобу не може бути оштрафований за те, що хтось інший перевищив швидкість на його автомобілі.
У МВС, очевидно, розраховують на те, що бюрократична система зламає бажання водіїв забирати свої гроші у випадку скасування штрафу в суді. На даний момент і так невелика кількість автомобілістів намагається оскаржити постанову ДАІ. А після таких змін 99% водіям буде легше на місці розрахуватися з інспектором.