Р.Младіч, який повинен був відповісти на питання, чи визнає він себе винним в інкримінованих йому злочинах, вступив у конфлікт з головуючим суддею Альфонсом Орі. Спочатку він відмовлявся зняти кепку, в якій прийшов на засідання, але потім все ж таки зняв її.
Після того як суддя надав йому час для того, щоб зробити заяву, вперто наполягав на присутності в залі суду адвокатів, яких він сам собі обрав - свого бєлградського захисника Мілоша Шаліча і російського юриста Олександра Мезяєва.
Суддя, відмовивши йому в цьому, посилався на те, що ці питання вирішує секретаріат трибуналу. А секретаріат обіцяв відповісти Р.Младічу не раніше 1 серпня.
Альфонс Орі заявив, що якщо обвинувачений і при повторній явці відмовляється відповідати на питання про свою винність, то вважається, що він не визнав себе винним. Далі він став зачитувати основні пункти обвинувального акту. Р.Младіч демонстративно зняв навушники, заявивши, що не збирається це слухати, після чого за наказом судді і був виведений із зали.
На найпершому засіданні на початку червня Р.Младіч заявив, що захищав свій народ і свою країну.
Нагадаємо, Р.Младіча було затримано у Сербії кілька днів тому в результаті спецоперації.
У 1996 році Р.Младіча поряд з іншими керівниками Республіки Сербської (сербської автономії у Боснії) було звинувачено Гаазьким міжнародним трибуналом у здійсненні військових злочинів і геноциді у зв'язку з облогою Сараєва, у результаті якої загинуло близько 10 тис. осіб, а також у зв'язку зі знищенням більше 8 тис. чоловіків і підлітків чоловічої статі в липні 1995 року у Сребреніці.
Згідно з нещодавнім соцопитуванням, у Сербії 40% респондентів вважають Р.Младіча героєм. Після арешту Р.Младіча на його підтримку у Белграді пройшли масові маніфестації, що зібрали на минулих вихідних до 10 тис. осіб.