UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міжнародному Жіночому дню - 100 років

Сьогодні виповнюється 100 років з дня заснування Міжнародного Жіночого дня.

Президент України Віктор Янукович у своєму привітанні з нагоди свята сказав: «Бажаю вам сонячної весни, бажаю вам ясного неба. Добра, щастя, любові і м'яких успішних днів. Нехай вам все вдається. Нехай посмішка ваша радує ваших близьких, друзів, колег. Щоб були здорові ваші діти, а будинок - благополучним. Щоб рідна Україна була - для вас. А ви - для України».

Європейський парламент з нагоди 100-ої річниці Міжнародного Жіночого дня у вівторок, 8 березня, прийме дві резолюції: про завдання щодо забезпечення рівності статей та про боротьбу з бідністю серед жінок.

Спеціальний підрозділ ООН у справах жінок Women Watch констатує "значний прогрес" у зміні становища жінок у світі за останні сто років.

Колишній президент Чилі Вероніка Мішель Бачелет вважає, що жінки, які поклали початок боротьбі за свої права сто років тому, ймовірно, нині подивилися б на світ «зі змішаним почуттям гордості і розчарування». За словами Бачелет, гендерна рівність залишається віддаленою метою, оскільки жінки все ще зазнають дискримінації, а їх
ня роль в економіці і політиці дуже мала.

Історія свята розпочалася на початку минулого століття. Тоді лідер жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін
під час другої Міжнародної конференції працюючих жінок у Копенгагені висунула ідею святкування Міжнародного жіночого дня. К.Цеткін запропонувала, щоб Жіночий день відзначався щорічно у кожній країні в один і той же день. Метою цього свята вона назвала боротьбу жінок за свої права.

У Європі вперше Міжнародний жіночий день відсвяткували 19 березня 1911 року в Австрії, Данії, Німеччини і Швейцарії.
Тоді близько мільйона демонстрантів вийшли на вулиці з вимогою надати жінкам виборче право, право на рівну оплату праці та право обіймати державні посади.

У США жінки почали демонструвати свою солідарність ще раніше, у 1909 році. З відповідним закликом виступила американська Соціалістична партія. Свято жіночої солідарності тривало до початку Першої світової війни. Офіційно США визнали Міжнародний жіночий день лише у 1975 році, після проголошення його таким Організацією Об'єднаних Націй.

За матеріалами: «Радіо Свобода», «Інтерфакс-Україна»