Міністерство освіти3вводить нову практику - чиновників за державні кошти відправляють на міжнародні шкільні олімпіади в складі українських делегацій.
Цього року українські школярі беруть участь у міжнародних олімпіадах з математики (Мар дель Плата, Аргентина), фізики (Таллінн, Естонія), біології (Сінгапур) і хімії (Вашингтон, США).
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 707 від 15.06.2012 р. до складу делегацій від нашої країни, крім керівників команд та школярів, увійшли чиновники міністерства, які за посадою не мають ніякого відношення до міжнародних змагань: директор юридичного департаменту міністерства Кравченко О.А. (математика), головний спеціаліст департаменту наукової діяльності та ліцензування Буштрук А.Г. (фізика), заступник директора департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами міністерства Царенко А.В. (біологія), заступник директора департаменту наукової діяльності та рецензування Хименко О.А. (хімія).
Офіційно ці чиновники входять до складу команд як спостерігачі. Але насправді виконувати свою роботу не зможуть. Як відомо, спостерігачі на міжнародних олімпіадах беруть участь у перевірці робіт учасників своєї країни і оцінюють, наскільки точно відповідають виставлені журі оцінки реальному рівню кожної роботи. Від того, наскільки професійно відстоює спостерігач досягнення своїх підопічних, залежать результати участі команди в олімпіаді. Зазвичай таку роботу доручають фахівцям, які не тільки знають предмет, але і беруть участь у підготовці команди, добре знають дітей і їх можливості.
Участь спостерігача в олімпіаді обходиться недешево. І не кожна країна погоджується на такі додаткові витрати. Крім квитків на дорогу, харчування та проживання, треба заплатити оргвнесок за кожного спостерігача. Величина оргвнеску коливається від тисячі євро.
Поїздка міністерських чиновників на олімпіади - вельми дороге задоволення для нашої країни. Воно на користь лише самим чиновникам, оскільки за цей закордонний вояж вони платять не з власної кишені.
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Оксани Онищенко та Оксани Загакайло «Нематематична логіка». !zn
Читайте також:
Табачник відрапортував про проведення ЗНО-2012
Математика - цариця наук або задня педаль токарного верстата?
Табачник заробив за рік стільки, скільки простий вчитель не напрацює за 300 років