Ольга Дьоміна заявляє про сфабрикованість кримінальної справи і відсутність доказів проти її дітей і третього обвинуваченого Євгена Федорченка.
"У 21 томі сфальсифікованої кримінальної справи немає жодних доказів провини, крім численних, різних за змістом, вибитих «явок з повинною». Є свідки, які підтверджують алібі хлопців, є документи, які вказують на те, що у придуманий слідством час, нібито «передання вибухового пристрою» одним братом іншому, мої діти знаходилися в іншому місці і не могли здійснити вищевказаний злочин", - пише вона у своєму листі.
За її словами, її саму не минула доля її синів: "Наші «доблесні співробітники правоохоронних органів» майже три доби і мене незаконно протримали в Орджонікідзевському РВВС вимагаючи, щоб і я написала «явку з повинною» про те, що є «організатором вибуху» . Про те, як зі мною чинили в міському управлінні внутрішніх справ, у райвідділі, як знущалися над моїми дітьми, і мною говорилося вже в суді, про це я кричу на всіх прес-конференціях, у всіх зверненнях, скаргах та виступах по телебаченню" .
Також, за її словами, не залишилося надії на справедливий суд: "те, що відбувається в суді, є продовженням того, що було на досудовому слідстві. Судді явно підтримують обвинувальну сторону, практично всі клопотання адвокатів відхиляються, на моє глибоке переконання - нікого не цікавлять справжні мотиви злочину, не досліджуються докази невинності хлопців, суд носить явно замовний характер - посадити невинних".
За версією О.Дьоміної, справу сфабриковано з метою "догодити президенту, який видав указ у найкоротші терміни розкрити резонансний злочин, дуже хотілося отримати нові посади, додати зірки на погонах, матеріальну винагороду". Мати обвинувачених стверджує, що правоохоронці "просто обдурили президента, заарештувавши ні в чому не винних хлопців, вибили з них шляхом фізичного і психологічного тиску «явки з повинною» (їм три доби не давали спати, пити, їсти, допити в основному проводилися в нічний час доби, вони були позбавлені права на захист, їх шантажували розправою над рідними, залякували, всіляко принижували і били)".
О.Дьоміна звернулася до Ю.Тимошенко "як до матері, політичного лідера, людини, яка в даний момент відчуває на собі все свавілля судової системи України".
"Юлія Володимирівна! Ви спілкуєтеся з послами іноземних держав, Вас добре знають у Європейських правозахисних організаціях. Звертаюсь до Вас, прошу довести до відома світової громадськості про міліцейсько-прокурорсько-суддівське свавілля у м. Запоріжжя, допомогти захистити безвинних людей, які за сфальсифікованою кримінальною справою можуть бути засуджені до вищої міри покарання, оскільки мої численні звернення до багатьох внутрішньодержавних правових інститутів і до президента України залишилися без уваги і реагування", - йдеться у зверненні.
Нагадаємо, 28 липня 2010 року близько 16:30 у Запоріжжі у Свято-Покровському храмі Української православної церкви Московського патріархату стався вибух. За попередніми даними, вибухнув саморобний вибуховий пристрій. Дев'ять осіб отримали поранення, від численних ран на операційному столі померла 80-річна черниця. Правоохоронні органи порушили кримінальну справу за фактом умисного вбивства, замаху на вбивство, а також умисного пошкодження майна. Звинувачення у вибуху пред'явлено трьом підозрюваним, серед яких два паламаря храму.
Міліція запідозрила, що бомбу підклав паламар храму Антон Харитонов з помсти, нібито за те, що його спіймали на крадіжці. Антона, його брата Сергія та їхню матір Ольгу затримали. Оскільки причетність жінки "не підтвердилася", її відпустили. Незважаючи на те, що помста паламаря була головною версією міліції, ані священики, ані настоятель храму в це не вірили. Однак незабаром МВС заявило, що паламар зізнався.
Згодом підозрювані не раз заявляли про свою невинність.
3 грудня 2010 року Головне управління МВС у Запорізькій області заявило, що кримінальну справу за фактом вибуху в Свято-Покровському храмі Запоріжжя розкрито і направлено на розгляд до суду.