"Це дві абсолютно різні надзвичайнії ситуації. Устаткування абсолютно різне. Ми побачили, що обсяги викидів значно відрізняються, такі оцінки японських експертів", - сказав Д. Флорі.
За його словами, аварія, що відбулася в 1986 році на Чорнобильській АЕС, була найбільшою за всю історію і єдиною, після якої небезпека радіоактивного зараження досягла максимального сьомого рівня.
Д. Флорі зазначив, що до цих пір обсяги витоку радіації у першому, другому і третьому реакторах АЕС "Фукусіма-1" склали 7% від обсягів викидів радіоактивних речовин в четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.
Водночас, він визнав, що ситуація на аварійній АЕС в Японії залишається дуже складною.
Представник МАГАТЕ додав, що з'явилися ознаки відновлення роботи обладнання станції та електропостачання.
Між тим, у вівторок "Бі-бі-сі" повідомило, що японська влада підвищила небезпеку на аварійній АЕС до сьомого рівня з нинішнього п'ятого. Такий же рівень був на Чорнобильській АЕС.
Нагадаємо, сильний землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня. За ним пішло цунамі, в результаті чого інфраструктура північно-східних районів країни була практично зруйнована. Крім того, стихійне лихо вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма», що призвело до аварії і витоку радіації.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна