Як повідомила начальник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич, на думку прокуратури, постанова суперечить закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".
Прокуратура зобов'язала міськраду привести постанову у відповідність до статті 1 цього закону.
"Будемо розглядати це питання спільно з комісією депутатської діяльності та законності на наступному пленарному засіданні сесії Львівської міської ради", - зазначила Г.Пайонкевич.
Нагадаємо, депутати Львівської міськради 21 квітня прийняли постанову, якою заборонили використовувати під час святкування Дня Перемоги радянську й нацистську символіку. Як відзначали у прес-службі міської ради, мета прийнятої постанови - запобігти розповсюдженню символіки неіснуючої тоталітарної держави.
Раніше подібні постанови ухвалили Івано-Франківські обласна і міська ради. Депутати Тернопільської міської ради 8 квітня прийняли рішення заборонити розміщення радянської символіки на державних установах та комунальних підприємствах Тернополя. А для внесення цього питання до порядку денного сесії Тернопільської облради не вистачило голосів.
Ще раніше Львівська обласна рада ухвалила заяву про недопущення вивішування червоних радянських прапорів на всіх адміністративних будівлях 9 травня. Заяву направлено до Житомирської обласної, Одеської та Севастопольської міських рад, які вирішили вивішувати радянський прапор у цей день.
У той же час, Верховна Рада України 21 квітня прийняла закон "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги). Законом передбачено, що "Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу і його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапора 150-го ордену Кутузова II ступеня Ідріцької стрілецької дивізії".
Однак закон не набрав чинності до Дня Перемоги, оскільки президент Віктор Янукович підписав його тільки 20 травня.