UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія з НП на макіївській шахті звинуватила у трагедії Радянський Союз

Аварія на шахті імені Бажанова, де 29 липня обвалився копер скіпового ствола, сталася через низьку якість бетону, з якого було побудовано башту підйомного механізму. Такі попередні висновки комісії, що вивчає причини аварії, - сказав журналістам генеральний директор ДП «Макіїввугілля» Станіслав Толчин.

За його словами, проби, взяті в основі вежі копра, показали, що міцність використаного бетону нижча, ніж повинна бути. Проте, - уточнив генеральний директор, - у 50-ті роки ХХ століття, коли зводився даний копер, ще не було норм, що регулюють якість бетону і технічних можливостей проведення відповідних експертиз.

«На той момент не було тієї технології вимірювання властивостей бетону під час його закладання. Тобто у той час це практично робилося на око», - сказав Станіслав Толчин.

Ще одна можлива причина обвалення копра, за словами генерального директора, пов'язана з тим, що у 70-х роках минулого століття було проведено заміну шведської підйомної машини на радянську, яка виявилася важчою за імпортну.

Разом з тим, керівник ДП «Макіїввугілля» спростував інформацію про те, що керівництво шахти і підприємства знало про аварійний стан копра скіпового ствола. С.Толчин повідомив, що донецький НДІ гірничої механіки імені М.Федорова у вересні 2010 року перевірив вежу і видав дозвіл на її експлуатацію до січня 2013 року. Керівник об'єднання також запевнив: якщо б були видані приписи про несправність копра, то виробництво на ш.Бажанова було б припинено "на сто відсотків".

Таким чином, генеральний директор ДП «Макіїввугілля», до складу якого входить шахта Бажанова, дезавуював заяву Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, який, відвідавши місце аварії 31 липня, заявив, що немає іншої причини аварії окрім як халатність, безвідповідальність та невиконання своїх обов'язків посадовими особами шахти.

Нагадаємо, в результаті аварії шахті імені Бажанова в Макіївці Донецької області під руїнами копра скіпового ствола загинуло 11 осіб.