UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київським лікарням заборонили приймати благодійні внески

Головне управління охорони здоров'я Києва заборонило клінікам приймати благодійні пожертвування. Це рішення продиктовано антикорупційним законом, прийнятим Верховною Радою. Таким чином, чиновники збираються боротися з корупцією у лікарняних стінах.

Натомість медичні установи не отримали ніякої бюджетної допомоги. За словами Світлани Плаксиної, спеціального кореспондента Українського фонду допомоги, багато лікарень перекривали за сет благодійних коштів дірки у бюджетах.

«У міському відділі охорони здоров'я розцінли, що благодійні внески не є добровільними, і розцінили їх як корупцію, - коментує ситуацію директор Київського центру серця (КЦС), член-кореспондент АМН України Борис Тодуров. - Позбавивши нас можливості приймати благодійні внески, чиновники нічого не дали натомість. Лікарі знову один на один з пацієнтами, яким треба надавати медичну допомогу, а грошей на неї немає», - пише
"Коммерсант-Украина".

Б.Тодуров зазначив, що тепер батьки хворої дитини змушені купувати клапани, оксигенатори, стенти, набори для коронарографії, медикаменти, словом, майже все необхідне для операції.

Усякий раз, коли батьки дитини не в змозі оплатити операцію, батьки і лікарі вирішують питання у приватному порядку: де з лікарняних резервів кроять, де всім світом скидаються, а де благодійний фонд виручить. Кожен другий пацієнт у кардіології неплатоспроможний - така внутрішньолікарняна статистика.

Нагадаємо, 7 квітня Верховна Рада прийняла закон про засади запобігання та протидії корупції в Україні.