Натомість медичні установи не отримали ніякої бюджетної допомоги. За словами Світлани Плаксиної, спеціального кореспондента Українського фонду допомоги, багато лікарень перекривали за сет благодійних коштів дірки у бюджетах.
«У міському відділі охорони здоров'я розцінли, що благодійні внески не є добровільними, і розцінили їх як корупцію, - коментує ситуацію директор Київського центру серця (КЦС), член-кореспондент АМН України Борис Тодуров. - Позбавивши нас можливості приймати благодійні внески, чиновники нічого не дали натомість. Лікарі знову один на один з пацієнтами, яким треба надавати медичну допомогу, а грошей на неї немає», - пише "Коммерсант-Украина".
Б.Тодуров зазначив, що тепер батьки хворої дитини змушені купувати клапани, оксигенатори, стенти, набори для коронарографії, медикаменти, словом, майже все необхідне для операції.
Усякий раз, коли батьки дитини не в змозі оплатити операцію, батьки і лікарі вирішують питання у приватному порядку: де з лікарняних резервів кроять, де всім світом скидаються, а де благодійний фонд виручить. Кожен другий пацієнт у кардіології неплатоспроможний - така внутрішньолікарняна статистика.
Нагадаємо, 7 квітня Верховна Рада прийняла закон про засади запобігання та протидії корупції в Україні.