Відповідний проект рішення був розглянутий Київрадою сьогодні. За підтримку протесту прокуратури проголосував лише 51 депутат із 101, зареєстрованого у залі.
У рішенні про передачу вказаних земельних ділянок житловому кооперативу вносилися зміни до Генплану Києва та проекту планування його приміської зони, а саме: було змінене функціональне призначення території, про яку йдеться у рішенні – її віднесли до зони малоповерхової житлової забудови. При цьому земельна ділянка площею 3,38 га була виключена з переліку територій лісів та лісопарків.
У протесті прокуратури зазначалося, що нове житлове будівництво на вказаній території, яка належить до зони ландшафту, що охороняється (лист Головного управління охорони культурної спадщини №603), не допускається. Крім того, відведена земельна ділянка частково перебуває у прибережній захисній смузі річки Дніпро та її затоки, де також обмежена діяльність, пов’язана зі зміною ландшафту, зокрема, будівництво будь-яких споруд окрім гідротехнічних. Також не були виконані вимоги, вказані у висновках органів архітектури та земельних ресурсів, унаслідок чого позитивні висновки втрачають свою чинність, а проект відведення земельної ділянки вважається непогодженим відповідними службами.
Прокуратура також заявляла, що в документі про відведення землі відсутній перелік членів кооперативу, що необхідно згідно із чинним законодавством, а також відсутні докази того, що члени кооперативу потребують поліпшення житлових умов.
Було також встановлено, що в рішенні Київради здійснено посилання не на чинне рішення господарського суду, що стосується орендарів вказаної ділянки, а також на згоду неналежного землекористувача.
Як відомо Київрада з 2007 року до липня 2010-го безкоштовно передала різним юридичним особам у власність 364 га рекреаційних земель заповідника Жуків острів.
Як повідомляло ZN.UA, київська прокуратура почала перевірку в зв'язку з публікацією в «Дзеркалі тижня. Україна» 19 березня 2011 фактів і схем діяльності команди мера столиці Леоніда Черновецького. У статті «Дорога моя столиця ... Як грабували Київ. Основні схеми» подаються результати моніторингу групи експертів, яка працювала в Київській міській державній адміністрації (КМДА). Група вивчала «успіхи» Л. Черновецького та його «молодої команди» за період 2007-2010 років. У полі зору були - земля, об'єкти комунальної власності, а також інвестиційні проекти. Копії документів потрапили в розпорядження редакції.