Кабінет міністрів вніс у Верховну раду пакет законопроектів, спрямованих на посилення боротьби з тероризмом. Тексти відповідних законопроектів N10552, N10553 і N10554, розроблених Кабінетом міністрів, вчора були розміщені на сайті парламенту та внесені до порядку денного поточної сесії, яка закінчується 6 липня.
Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення боротьби з тероризмом" вводить нову процедуру - "визнання організації терористичною". "У разі якщо суд визнає організацію терористичною, всі її члени стануть співучасниками такого злочину, як тероризм. Така організація буде заборонена, а її рахунки арештовані", - пояснив «Коммерсант-Украина» член комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Святослав Піскун (Партія регіонів) .
Право ініціювати нову процедуру, відповідно до законопроекту, пропонується надати голові СБУ або одному з його заступників.
У парламентському комітеті з питань нацбезпеки і оборони відзначили, що за всю історію незалежної України ще не було випадків визнання будь-якої організації терористичною. "Партіям або організаціям із сумнівними цілями Мін'юст просто відмовляв у реєстрації. Ймовірно, актуалізація цієї теми пов'язана з Євро-2012", - припустив заступник глави комітету, регіонал Валентин Зубов.
"Ініціювати питання про визнання організації терористичною може особа, яка отримала офіційне документальне підтвердження визнання цієї організації терористичною в інших країнах ... визнання організації терористичною здійснюється в установленому законом порядку за рішенням суду", - йдеться в законопроекті. При цьому рішення та постанови судів з таких питань пропонується вважати остаточними і такими, що підлягають негайному виконанню.
У разі прийняття законопроекту під загрозою опиняться політичні партії та громадські організації, що співчувають опозиції, вважають у парламентській меншості. "Це зроблено для того, щоб не допустити до виборів опозицію. Трохи пізніше почнеться зняття нас з реєстрації", - заявив нардеп Геннадій Москаль.
Читайте: Янукович знову «недвозначно» обмовився - «Україну треба зробити небезпечною для життя наших громадян» (ВІДЕО)
Законопроект N10553 "Про внесення змін до ст. 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян" піднімає нижній поріг покарання до двох років і максимальне покарання за цією статтею - з 7 до 8 років.
Законопроект N10554 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо відповідальності за незаконне поводження зі зброєю та вибухонебезпечними матеріалами)" доповнює КК новою ст. 263-1 "Незаконне виготовлення зброї, бойових припасів або вибухових речовин". Нагадаємо, згідно з чинним КК, за виготовлення вибухових пристроїв передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 5 років. У Кабінеті міністрів пропонують за цей же злочин ввести покарання від 3 до 7 років позбавлення волі, а за виготовлення вибухових пристроїв групою осіб - максимальне покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. !zn
Читайте також:
Кабмін розробить програму протидії тероризму
Підозрюваний в організації вибухів у Дніпропетровську працював викладачем у виші
Оприлюднено нові подробиці справи про теракт у Дніпропетровську