UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін хоче скасувати кількісні гарантії бюджетних місць у вишах

Проект пропонує власну схему формування показників. Відповідно до неї, МЕРТ розробляє прогноз на державне замовлення, керуючись надісланими пропозиціями від державних замовників, федерації профспілок і національного представника роботодавців.

3 України хоче на законодавчому рівні скасувати кількісні гарантії держзамовлення на вищу освіту.

Про це йдеться в законопроекті № 10720, який був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі, повідомляє "Українська правда".

У законодавчій ініціативі немає ніяких кількісних гарантій держзамовлення, які зараз містяться в чинному законі "Про вищу освіту".

Проект пропонує власну схему формування показників. Відповідно до неї, МЕРТ розробляє прогноз на державне замовлення, керуючись надісланими пропозиціями від державних замовників, федерації профспілок і національного представника роботодавців.

Відомство Табачника провалило систему держзамовлення у вузах, - Рахункова палата

Потім Мінекономіки вносить відповідні пропозиції до проекту Держбюджету. Саме держзамовлення, згідно із законопроектом, має щорічно затверджуватися окремим рішенням Кабінету міністрів.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що "проект закону не потребує громадського обговорення".

Як повідомлялося, в січні цього року Рахункова плата розкритикувала бездіяльність Мінекономрозвитку в сфері держзамовлення. У РП звернули увагу, що міністерство не забезпечує ефективної реалізації державної політики в цій сфері. Зокрема, МЕРТ так і не розробило реальну стратегію розвитку держзамовлення, його критерії не переглядалися з 2005 року, а процес формування фактично зведений до узагальнення отриманих пропозицій, говориться в звіті ревізорів.

«Кількість студентів у закладах державної та комунальної власності за держзамовленням має становити не менше 51%, але в останні два роки цей показник за різними спеціальностями коливався в межах 38-49%», - йдеться у висновку Рахункової палати.

Нагадаємо, що згідно з чинним законом "Про освіту", фінансування за рахунок держбюджету підготовки фахівців з вищою освітою здійснюється в обсягах, необхідних для забезпечення на кожні 10 тисяч населення навчання не менше 100 студентів у вишах 1 і 2 рівнів акредитації та 180 студентів у вишах 3 і 4 рівнів акредитації.

Також нагадаємо, що в 2010 році, будучи кандидатом у президенти, Віктор Янукович у своїй передвиборчій програмі обіцяв заповнити українські вузи держзамовленням на 75%. !zn

Читайте також:

Азаров хоче скоротити число студентів в два рази


Табачник порівняв Януковича з імператором-філософом Марком Аврелієм


Янукович обізвав «маніпуляції» Табачника в сфері вищої освіти «антиприкладом реформ»


Табачник скоротив передвиборну обіцянку Януковича за держзамовленням вдвічі