Загалом цим декретом передбачається надати документи на легальну роботу близько 100 тисячам працівників з-за меж ЄС. Для громадян України виділено квоту в 1 тисячу 800 дозволів на роботу.
Згідно зі встановленими правилами, італійські роботодавці, які бажають працевлаштувати іноземця, повинні зареєструватися на порталі Міністерства внутрішніх справ Італії і заповнити відповідну форму-бланк, вказавши власні дані, дані робітника і контрактні умови його роботи. Процес заповнення бланків триватиме до кінця місяця.
Наступним етапом є надсилання заповненого бланку, яке буде відбуватися також через інтернет у три етапи.
31 січня із 08:00 направляються запити для іноземців з країн, для яких зарезервовані квоти, у тому числі і для українців.
2 лютого - для іноземців, що працюють у домашньому секторі, які не мають зарезервованих квот.
3 лютого - для всіх інших категорій іноземців.
Наступним етапом, у разі позитивної відповіді на запит, є відкриття робочої візи в італійському консульстві до країн походження.
Як повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, декрет розрахований на іноземців, що перебувають у країнах походження, але на практиці - це єдина можливість легалізації для іноземців, які вже працюють в Італії нелегально.
Городецький також зазначив, що виділена для українців квота мізерна: на сьогоднішній день в Італії нелегально працюють близько 200 тисяч українців.
Він також зазначив, що більшість італійських експертів вважають, що запропонована процедура легалізації є нічим іншим, як лотереєю, яка не зможе вирішити основних проблем нелегальної імміграції.
За матеріалами УНІАН