UA / RU
Підтримати ZN.ua

Greenpeace сумнівається в офіційних даних щодо «Фукусіми»

Через майже два тижні після руйнівного землетрусу і катастрофи на японській АЕС «Фукусіма-1» зростає хвиля критики у зв'язку з інформаційною політикою токійської влади.

Як заявив у бесіді з Berliner Zeitung Мікль Шнайдер, експерт у сфері ядерних технологій, ситуація навколо АЕС набагато складніша, ніж повідомляється офіційно.

Як нагадує видання, фахівцям компанії-оператора TEPCO вдалося охолодити аварійні блоки реакторів, однак відпрацьовану воду було спущено назад в океан. Офіційні особи гарантують у зв'язку з цим безпеку для здоров'я людей, а японський прем'єр Наото Кан під час телефонної розмови з головою Європейської ради Ван Ромпеєм запевнив, що триматиме європейське співтовариство в курсі, що відбувається на АЕС.

Експерт М.Шнайдер критикує і рішення японської влади привласнити катастрофі всього лише 5-й рівень небезпеки у перші дні після аварії. «Це питання не стресу, а розрахунку, - впевнений М.Шнайдер. - Це свідчить про те, що хтось дуже зацікавлений у тому, щоб навмисно занизити ступінь загрози».

Вчора, йдеться у статті, над третім блоком АЕС піднявся стовп диму, а коли він розвіявся, те ж саме відбулося і над другим блоком. Причини поки невідомі. Поки незрозуміло й те, коли знову буде працювати система охолодження всіх шести блоків, які було підключено до мережі.

Хайнц Смітал із Greenpeace критикує інформаційну політику МАГАТЕ. Окрім того, що МАГАТЕ не надає належного значення події, воно не реагує на навмисне замовчування справжньої загрози з боку японської влади.

За матеріалами: Berliner Zeitung, Inopressa.Ru