UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Фукусімі» до Чорнобиля поки надто далеко

Рівень радіації навколо японських ядерних реакторів незрівнянно нижчий за рівень радіаційного забруднення, яке виникло після чорнобильської катастрофи 1986 року в районі аварії, пише Йоахім Мюллер-Юнг у статті, опублікованій на сайті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Розширення сфери розповсюдження радіоактивних частинок на «Фукусімі» досі визначається і міжнародними експертами, і японським урядом як подія локальна. Як повідомила ВООЗ, «досі немає свідоцтв значного поширення» радіонуклідів в околицях частково зруйнованих енергоблоків.

На думку провідного німецького експерта з питань радіаційної безпеки Петера Якоба, поки немає причин говорити про якусь ескалацію. На його думку, «рівень радіації, що вимірюється поза територією реактора, поки зовсім не є катастрофічним».

Порівняння з ситуацією на Чорнобилі відразу після аварії - у тому, що стосується доз опромінення населення - поки абсолютно не виправдано, стверджує він.

Навіть у гіршому випадку, якщо з реакторних блоків виділиться радіоактивна розщеплювана речовина, можна очікувати порівняно низьких доз опромінення для населення у віддаленому на 200 км густонаселеному Токіо з його майже 35-мільйонним населенням. «Виходячи з того, як це виглядає зараз, я припускаю для Токіо в гіршому випадку радіоактивне забруднення в результаті аварії, що не перевищує 10 мілізівертів», - говорить П.Якоб. Це приблизно та ж доза опромінення, яку ви отримуєте при комп'ютерній томографії.

Це означає, що жителі Токіо все ще далекі від показників радіаційного фону, починаючи з яких, як вважають медики, можуть виникнути довгострокові ускладнення у вигляді ракових хвороб і важких захворювань серцево-судинної системи.

У той же час П.Якоба турбують ті приблизно 50 техніків, інженерів і пожежників, що знаходяться безпосередньо на території реактора «Фукусіма» і намагаються контролювати загрозу спікання ядра реактора. При дозах опромінень від 400 до 1000 мілізіверт на годину, які вже нібито заміряються в окремих місцях, - що в тисячу разів перевищує річну норму - навіть у своїх захисних костюмах вони можуть перебувати там лише кілька годин, підкреслює він.

Починаючи з дози у 5 тис. мілізівертів половина постраждалих помирає протягом декількох місяців. Отримавши дози у 10 тис. мілізіверта вмирають стовідсотково протягом декількох тижнів. Саме це сталося в Чорнобилі з 28 зі134 пожежників і резервістів, що були постраждалому реакторі і стали жертвами променевої хвороби у гострій формі.

За матеріалами: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Inopressa.Ru