UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС поділиться з Кримом досвідом розвитку туризму

Глава представництва Європейського союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра сподівається, що під час реалізації першого етапу спільної програми "Підтримка спільної ініціативи співробітництва в Криму", ЄС може передати Криму свої досвід і знання з розвитку сфери туризму.

Про це він заявив у середу, 3 серпня, після зустрічі з першим заступником голови Ради міністрів Криму Павлом Бурлаковим, під час якої обговорювалися питання реалізації угоди про фінансування ЄС програми підтримки спільної ініціативи співпраці у Криму.

"Європейський союз, як відомо, є одним з ключових гравців на світовій арені у сфері туризму і володіє великими знаннями та досвідом з цього питання, і в рамках даного проекту з розвитку туризму у Криму ми збираємося залучити досвід і знання ЄС, поділитися ним з вами, ми сподіваємося, що це призведе до підвищення стандартів туризму у Криму, це призведе до доведення стандартів у сфері туризму до вищого рівня, який буде відповідати найвищим європейським і загальним світовим стандартам", - сказав глава представництва ЄС в Україні.

При цьому він додав: "Ми сподіваємося, що в результаті реалізації цього проекту Крим стане туристичною визначною пам'яткою і важливим туристичним напрямом на карті Європи і світу".

Він зазначив, що для того, щоб цей проект в Україні був реалізований успішно, "необхідна певна допомога з боку центральних української влади у Києві, необхідно, щоб вони передали певну частину повноважень АР Крим і прийняли низку рішень, які стосуються нормативно-правової сфери, і у випадку якщо це буде реалізовано, тільки тоді цей проект матиме відповідні наслідки".

Посол ЄС в Україні також висловив сподівання, що даний проект буде мати таку ж позитивну реалізацію і долю, як і інші проекти, які ЄС вже розвивав у Криму. Зокрема, це стосується проекту створення агентства регіонального розвитку Криму, яке вже функціонує у Сімферополі. Також він нагадав, що за допомогою ЄС було розроблено стратегію регіонального розвитку автономії.

У свою чергу, П.Бурлаков нагадав, що у травні поточного року у Брюсселі комісаром Європейської комісії з питань розширення та Європейської комісії сусідства Штефаном Фюле і головою Криму Василем Джарти було підписано угоду про фінансування програми "Підтримка спільної ініціативи співпраці у Криму" і в рамках даного договору починається вже технічна реалізація питань.

Як зазначив П.Бурлаков, перший етап програми буде реалізовуватися протягом 4 років, і, потім, протягом ще 2 років буде йти моніторинг подальших результатів даного проекту.

Як зазначив віце-прем'єр уряду Криму, реалізація проектів проводиться у рамках стратегії соціально-економічного розвитку Криму до 2020 року.

П.Бурлаков також нагадав необхідність реформувати санаторно-курортну і туристичну галузь у Криму.

"Уряд Криму неодноразово говорив про неефективне управління санаторіями різними відомствами, у тому числі профспілковими (що знаходяться в Криму - ІФ). Ми сьогодні в цілому маємо збільшення туристичного потоку по Криму близько 7-10%. У той же час, щодо цілого ряду санаторіїв ми маємо спад або не збільшення кількості відпочиваючих. Це свідчить про неефективність менеджменту управління та невміння вибудовувати сьогодні перспективи і надавати якісні та сучасні туристичні послуги", - додав він.

Як повідомлялося, у травні 2011 року у Брюсселі кримський прем'єр Василь Джарти і європейський комісар з питань розширення і політики сусідства Ш.Фюле підписали угоду про фінансування програми "Підтримка спільної ініціативи співробітництва у Криму".

Угода передбачає виділення ЄС EUR 5 млн на розвиток туристичної сфери Криму і такої ж суми на розвиток соціальних об'єктів, а також ще EUR 2 млн на залучення іноземних інвестицій в економіку Севастополя.