UA / RU
Підтримати ZN.ua

До Білорусі не пустили українську правозахисницю

Інформаційного помічника представника Міжнародної наглядової місії Комітету з контролю за ситуацією з правами людини Марину Цапок не впустили до Білорусі.

Про це повідомляє прес-служба Міжнародної наглядової місії.

На білоруській прикордонній заставі «Терюха» правозахисницю було знято з потягу, який прямував з Києва до Мінська.

Дівчина прямувала до Білорусі для надання допомоги Міжнародній наглядовій місії Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі.

«Зважаючи на те, що раніше М.Цапок працювала у Білорусі в складі Міжнародної наглядової місії і ніколи не робила будь-яких правопорушень, її «непропуск» може бути пов'язаний тільки з її правозахисною діяльністю і включенням у зв'язку з цим до «списку нев'їзних», - зазначає прес-служба місії.

М.Цапок очолює роботу Київського інформаційного центру Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі - структури, що створила Міжнародну наглядову місію.

«Вона, як і інші міжнародні правозахисники - Андрій Юров, Максим Кицюк - потрапила до «чорного списку» іноземних громадян, яким заборонено в'їзд до Республіки Білорусь», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Кілька тижнів тому в Україні стартувала кампанія «За відкритий в'їзд до Білорусі», спрямована проти практики «списків нев'їзних». Про те, чи знаходиться людина в такому списку, неможливо дізнатися заздалегідь з відкритих джерел і, отже, оскаржити таке рішення. Причина занесення до «списку» також, як правило, офіційно не повідомляється. У рамках цієї кампанії лист до посольства Республіки Білорусь в Україні з вимогою роз'яснити ситуацію в числі інших громадян надіслала і М.Цапок.

Нагадаємо, що ще одного інформаційного помічника представника Міжнародної наглядової місії з Україною Максима Кицюка також затримали на українсько-білоруському кордоні: у ніч на 9 березня 2011 року його зняли з потягу співробітники прикордонної застави, заявивши правозахиснику, що з 4 березня він перебуває у «списках нев'їзних».

Представники Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі розцінюють цей факт як пряме перешкоджання Міжнародній наглядовій місії.