UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдеп США: Україна в цілому забезпечує свободу віросповідання

Український уряд в цілому забезпечує свободу віросповідання. До такого висновку прийшли автори звіту Державного департаменту США про стан релігійних свобод у світі у другій половині 2010 року.

Як наголошується в доповіді, в Україні не існує жодної офіційної державної релігії, однак у деяких регіонах країни невеликі релігійні групи скаржилися на несправедливе ставлення з боку місцевої влади. Так, у деяких районах центральної та південної України такі скарги надходили від католиків, членів УГКЦ та мусульман. І навпаки, у деяких західних регіонах представники УПЦ скаржилися, що місцева влада не хоче вирішувати свої проблеми.

Автори доповіді повідомляють про випадки несправедливого вирішення майнових суперечок між різними релігійними організаціями. Окрім того, зафіксовано повідомлення про випадки релігійної дискримінації - такі, як антисемітизм, антиісламські випади, виступи проти християнських організацій неортодоксального характеру.

У розділі «Релігійна демографія» наводяться дані про різні конфесії, в основному засновані на інформації української влади. Так, за цими даними, в Україні 33 тис. релігійних організацій, представляють 55 конфесій.

Більше половини віруючих (52%) - православні. Українська православна церква Московського патріархату - найбільша православна церква. Друга за величиною Українська православна церква Київського патріархату.

Прихильників Української греко-католицької церкви налічується близько 4 млн.

Римо-католицька церква має близько 1 млн прихожан.

За даними українського уряду, у країні 500 тис. мусульман, хоча мусульманські лідери заявляють про 2 млн.

Окрім того, 27% релігійних громад країни є протестантськими, серед яких найбільше баптистів - близько 300 тис. і більше 2,7 тис. церков. Інші протестантські громади - п'ятидесятники, адвентисти сьомого дня, лютерани, англікани, кальвіністи, методисти, пресвітеріани.

В Україні також є свідки Єгови, мормони, буддисти, кришнаїти.

За офіційними даними, в Україні - 103 тис. євреїв, проте місцеві єврейські лідери оцінюють їх число у 370 тис.

Держдеп США наводить дані КМІС грудня 2009 року, згідно з якими майже 90% українців вважають себе віруючими, тоді як атеїстів всього близько 10%.