UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський уряд дозволив звільняти з роботи за відкрите носіння натільного хрестика

Віруючі співробітники британських фірм та установ можуть втратити роботу, якщо будуть приходити на роботу з хрестиком на шиї і особливо якщо будуть наполягати на праві його носіння.

Британський уряд оголосив поза законом носіння натільного хрестика і має намір відстоювати в Європейському суді з прав людини право роботодавців звільняти співробітників за носіння християнської символіки.

Британські чиновники вважають, що носіння хрестиків не є обов'язковою вимогою до віруючих християн, у зв'язку з чим роботодавці можуть заборонити їх використання своїм працівникам. Крім того, роботодавці у Великобританії можуть звільняти співробітників, які будуть наполягати на своєму праві носити хрестик.

Заява кабінету міністрів з'явилося на тлі судового процесу, в якому стюардеса British Airways Надя Евейда і медсестра Ширлі Чаплін намагаються довести факти дискримінації з боку своїх роботодавців, які заборонили їм носити хрестик у робочий час. Жінки планують звернутися в Європейський суд з прав людини.

Варто зазначити, що право християн на носіння хрестика на роботі захищено 9-ю статею Європейської конвенції з прав людини, де йдеться про загальне право на свободу думки, совісті і релігії.

Рішення уряду викликало критику з боку чільних представників церкви. Серед інших документ засудив лорд Кері, колишній архієпископ Кентерберійський, на думку якого, рішення є черговим прикладом тиску на християн і конфесію.

Законопроект був прийнятий на тлі тиску мусульманських громад, які стверджують, що вид хреста з розп'яттям принижує і ображає мусульман. !zn

Читайте також:

Число католиків за останні 2 роки збільшилося на 15 млн до 1,2 млрд людей


Московський патріарх Кирило закликав владу прислухатися до «правильних» протестів

Києво-Печерську Лавру хочуть перейменувати

Депутати запропонували дати церковникам право засновувати школи