UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров хоче «вдихнути життя» у постраждалі від радіації території Чорнобильської зони

Прем'єр зазначив, що з 2,5 тис населених пунктів у Чорнобильській зоні з підвищеною радіацією на сьогодні залишився 31 населений пункт.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає можливим розпочати процес відновлення і реабілітації територій Чорнобильської зони, які постраждали від радіації.

"Є всі підстави вдихнути життя у спорожнілі і мляві території, міста, населені пункти. А це все - робочі місця, додаткові доходи нашого бюджету і країни", - сказав він журналістам в понеділок у Києві під час відвідування Центру радіаційної медицини.

Прем'єр зазначив, що з 2,5 тис населених пунктів у Чорнобильській зоні з підвищеною радіацією на сьогоднішній день залишився 31 населений пункт.

Він повідомив також, що уряд розраховує протягом півтора року завершити будівництво нового безпечного конфаймента над об'єктом «Укриття» на Чорнобильській АЕС.

«Мені дуже приємно сказати, що 26 квітня буде закладено камінь, розпочнеться будівництво укриття на зруйнованої Чорнобильської АЕС. Ми, нарешті, протягом дуже обмеженого часу, півтора року, закриємо цю проблему», - сказав Азаров.

Нагадаємо також, як повідомив в інтерв'ю ZN.UA міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, зараз на Чорнобильській станції одночасно виконується кілька міжнародних проектів. Їх кінцевою метою є остаточне зняття ЧАЕС з експлуатації і повна екологічна безпека об'єкта «Укриття».

«Ключовими для безпеки є два проекти: спорудження захисної арки над зруйнованим 4-м енергоблоком і будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива №2. Вони повністю фінансуються Європейським банком реконструкції та розвитку з Чорнобильського фонду і Рахунку ядерної безпеки. Гроші дають країни-донори. Уточнена вартість робіт на «Укритті» - 1 млрд. 540 млн. євро. СВЯП-2 коштує 255 млн. євро. Як відомо, на початок минулого року на все це не вистачало 740 млн. За підсумками київської конференції у квітні і наступних переговорів, держави-донори оголосили, що потрібна сума набереться. Зараз іде наповнення фондів. За укладеними контрактами, зібраних грошей має вистачити, щоб завершити обидва проекти у 2015 році», - сказав Балога. !zn

Читайте також:

Чорнобильську зону хочуть перетворити на всеукраїнську оздоровницю

На Чорнобильській АЕС готуються до будівництва нового саркофага

Туристам знову дозволили відвідувати чорнобильську зону

ЄК перевірить, куди Україна вже 15 років направляє гроші, виділені на ліквідацію аварії на ЧАЕС