UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авторська журналістика відходить у минуле

Авторська журналістика поступово відходить у минуле, але навряд чи існує чітка причина цього.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив доктор філологічних наук, професор Маріупольського державного університету та Національної академії державного управління при президенті Георгій Почепцов.

«Сьогодні журналістам треба писати більше матеріалів, сьогодні виникло нескінченне число видань, раніше їх було значно менше, тому конкуренція була більшою. І для мене основне полягає в тому, що у нинішнього журналіста, по суті, немає права на авторську точку зору. Він її, чесно кажучи, не заслужив. Він «середній». За ним нічого немає, що змусило б мене прислухатися до його точки зору. По суті, він не є фахівцем у тій сфері, у якій збирається писати. Він навіть спеціалізувався завдяки самоосвіті», - вважає Г.Почепцов.

Німці, за його словами, в цьому плані готують журналістів краще: вони беруть людей, які вже мають одну освіту. Там журналістика може бути тільки другою освітою. «І людина, яка отримала диплом, наприклад, з квантової фізики, буде більш виразним науковим коментатором, аніж наш студент-журналіст, який навіть свої лекції прогуляв», - додав професор.

«До речі, гуманітарні та негуманітарні мізки (як жартували, тобто науки природні і неприродні) по-різному структурують світ. Гуманітарні мізки тяжіють до хаосу, якщо перебільшувати ситуацію, а природні - до впорядкованості», - зазначив доктор філологічних наук.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Алли Котляр з Георгієм Почепцовим.