Відпрацьоване паливо зберігається в четвертому, п'ятому та шостому блоках.
У четвертому реакторі, як повідомляється, температуру підвищено в басейні з відпрацьованим паливом, проте який там рівень води, невідомо. Пожежі в цьому енергоблоці відбувалися саме через складнощі з охолодженням ВЯП.
Ще в двох енергоблоках - п'ятому та шостому, - які, як і четвертий, у момент землетрусу не працювали, температура повільно підвищується в басейнах з відпрацьованими стрижнями.
Раніше повідомлялося, що воду для охолодження палива планувалося скинути з вертольота, проте цього зробити не вдалося через занадто високий рівень радіації.
Аварійна ситуація на станції виникла 11 березня після землетрусу і цунамі. На АЕС відмовила система охолодження, в результаті чого у чотирьох енергоблоках АЕС сталося кілька вибухів і дві пожежі. У даний час блоки охолоджують морською водою.
Раніше повідомлялося, що весь персонал АЕС було евакуйовано у зв'язку з короткочасним стрибком рівня радіації.
У середу, 16 березня, на четвертому енергоблоці станції знову сталася пожежа. Над третім енергоблоком спостерігалася хмара білої пари.
Влада Японії не виключала можливості звернутися до американських військових з проханням допомогти в охолодженні реакторів на АЕС.
За останніми даними поліції, кількість загиблих або зниклих безвісти у результаті стихійного лиха в Японії перевищила 11 тис. людей.
За матеріалами lenta.ru