UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вірменія та Азербайджан на час Олімпіади оголосили перемир'я

Незважаючи на зусилля міжнародних посередників, 20% території Азербайджану - Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів - досі знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії, цей конфлікт залишається невирішеним понад 20 років.

Вірменія і Азербайджан пообіцяли дотримуватися режиму припинення вогню на карабахському напрямку. Про це повідомив співголова Мінської групи ОБСЄ Джеймс Ворлік.

"Президенти Вірменії та Азербайджану зобов'язалися поважати нагірно-карабахське перемир'я, особливо під час Олімпіади", - написав він у своєму Твіттері.

Такий висновок Ворлік зробив за підсумками зустрічей з Сержем Саргсяном та Ільхамом Алієвим, які він разом з іншими членами Мінської групи (міжнародна група з врегулювання карабахського конфлікту, до якої входять, зокрема, представники Росії, США і Франції-ред.) провів 4-6 лютого.

Ситуація на вірмено-азербайджанському кордоні і лінії зіткнення азербайджанських та карабахських військ залишається напруженою з середини січня. Сторони повідомляють про численні збройні інциденти, покладаючи відповідальність за них один на одного. За інформацією азербайджанської сторони, режим припинення вогню за цей час було порушено більше двох тисяч разів. У Міноборони Вірменії повідомляють, що тільки за минулий тиждень азербайджанці обстрілювали прикордонні райони близько 1700 разів.

Нагірний Карабах проголосив незалежність від Азербайджану на початку 1990-х років. Влада країни намагалася силою повернути контроль над регіоном, але зазнала невдачі. Під час війни карабахські війська за підтримки Вірменії зберегли контроль над регіоном. На даний момент Вірменія і Азербайджан де-юре перебувають у стані війни - після конфлікту у Нагірному Карабасі країни так і не підписали мирний договір (у 1994 році було укладено угоду про припинення вогню, яку періодично порушують).

На днях Росія як організатор зимової Олімпіади закликала всіх учасників збройних конфліктів, незалежно від країн та континентів, оголосити на час проведення ігор "олімпійське перемир'я". Офіційна церемонія відкриття Олімпіади запланована на 7 лютого. !zn