Національний олімпійський комітет України назвав склад делегації спортсменів, які представлятимуть країну на 22-х зимових Олімпійських іграх у Сочі.
39 спортсменів вийдуть на змагання у дев'яти видах спорту, а ще троє людей знаходяться на листі очікування і найближчим часом дізнаються, чи зможуть вони приєднатися до вже відібраних атлетам.
Найбільша делегація біатлоні - 11 спортсменів. П'ятеро майстрів бігових лиж і гвинтівки представляють чоловічу команду, шестеро - жіночу. Далі за кількістю йдуть представники санного спорту і фігурного катання - шість осіб. П'ятеро атлетів відправили в Сочі лижники і фрістайлісти. Найскромніші представництва України в лижному двоборстві (лижні гонки, стрибки з трампліна) і в шорт-треку.
Зазначимо, що порівняно з попередніми Іграми нинішня делегація чи не найменша - менше спортсменів було тільки на дебютних для України Олімпіади в Ліллехаммері (37 осіб). Та й представництво у видах спорту помітно впало: так, без українських спортсменів в Сочі пройдуть старти в бобслеї, стрибках з трампліну, ковзанярському спорті і хокеї, - видах програми, де українці раніше були представлені хоча б на одній з Олімпіад.
Також традиційно неукраїнськими залишаються такі види як керлінг і скелетон.
Склад збірної України
Міністр спорту та молоді Равіль Саффіулін вважає, що враховуючи скромні успіхи олімпійців зимових на попередніх п'яти Олімпіадах, а також відсутність медалей у Ванкувері-2010, вдалим виступ українців буде вважатися в разі завоювання будь нагороди.
Для цього профільне міністерство додатково мотивує олімпійців - за золоту медаль належить 125 тисяч американських доларів, срібло оцінюється в 80 тисяч, а бронза - 55. Також додатково буде розглянуто питання про преміювання атлетів, які фінішують поблизу до п'єдесталу пошани.
За словами Саффиулина, на підготовку олімпійців до Сочі було витрачено більше 100 мільйонів гривень - починаючи з 2011 року. Головною ж проблемою в підготовчому процесі міністр вважає нерозвинену матеріально-технічну базу, через що спортсмени змушені проходити більшу частину тренувального процесу закордоном.
Втім, в міністерстві та НОК України не втрачають оптимізацію: так, була введена в дію база біатлоністів в Чернігові, а в найближчі кілька років на олімпійській базі в Конча-Заспі під Києвом побудують кілька об'єктів, які зможуть використовуватися і для зимових видів спорту - льодову арену, а також багатофункціональний спорткомплекс. Благо, як зазначив Сафіуллін, фінансування спортивного міністерства у 2014-му збільшена на 18 відсотків.
Першу медаль Олімпіади для України в 1994 році завоювала Оксана Баюл (золото). На цих же Іграх бронзу взяла біатлоністка Валентина Цербе. Срібло в 1998 у Нагано виграла біатлону Олена Петрова, а в Турині-2006 дві бронзи в скарбничку української збірної поклали біатлоністка Лілія Єфремова і фігуристи Олена Грушина і Руслан Гончаров.
Нагадаємо, що Олімпійські ігри стартують 7 лютого, а останні змагання відбудуться 23-го числа. За день до церемонії відкриття Ігор в олімпійському селищі буде піднято український прапор. !zn
Читайте також:
Українки виграли естафету на Кубку Світу в Хохфільцені, залишивши суперниць далеко позаду
Українські біатлоністи на мажорній ноті стартував в олімпійському сезоні
МОК зобов'язав американську хоккеистку прибрати з шолома цитату з конституції США