Біатлоністки принесли Україні перше за 20 років золото зимових Ігор

Українки блискуче провели коронну естафетну гонку і стали олімпійськими чемпіонками 22-х зимових Олімпійських ігор.

Жіноча збірна України з біатлону завоювала олімпійський титул естафеті 4 по 6 км, яка завершила змагання з біатлону в Сочі-2014.

Віта Семеренко, Юлія Джима, Валя Семеренко та Олена Підгрушна стали першими олімпійськими чемпіонками з України з моменту перемоги в Ліллехаммері-1994 фігуристки Оксани Баюл.

Також зазначимо, що це перше українське золото в біатлоні на Олімпійських ігор.

На другому місці в гонці фінішували росіянки, третіми стали норвежки.

Першу передачу естафети Віта Семеренко справила на третьому місці - Юлія Джима відставала не тільки від італійки Ніколь Гонтьер, але і від досвідченої росіянки Ольги Зайцевої. Однак завдяки точності на вогневих рубежах, а також гарному лижного ходу 23-річна спортсменка ліквідувала відставання і робила передачу Валі Семеренко з солідним тимчасовим запасом.

Проте він вичерпався після того, як Валя не впоралася з тиском і погано відстрілялася на стійці - три промахи. Проте українка тут же закрила всі три мішені трьома запасними патронами.

Олена Підгрушна, яка вже не один раз вдало завершувала естафетні гонки, демонструвала хорошу швидкість і тільки з одним запасним патроном пройшла два стрільбища. Пішла Підгрушна з вогневого рубежу з 11-секундним перевагою над росіянкою Ольгою Вілухіна. Вболівальникам довелося трохи понервувати, так як в Сочі найчастіше свій гандикап українки втрачали саме на заключних відрізках. Але в естафеті Підгрушна була більш вдалою, прийшовши до фінішу на 15 секунд раніше суперниці.

Білорусь +01.30,9

Таким чином, збірна України за рахунок двох медалей на Олімпійських іграх в Сочі - бронзи і золота в біатлоні - вийшла на 20-е місце в медальному заліку. !zn