Фізики зі США і Великобританії розглянули експериментальні дані, отримані супутником WMAP, і знайшли свідчення на користь концепції Мультивсесвіту.Ідея про те, що відомий нам Всесвіт існує нарівні з іншими, не нова. Популярна теорія вічної інфляції, запропонована у 80-х роках минулого століття Андрієм Лінде, припускає, що квантові флуктуації, подібні до тих, яким ми зобов'язані існуванням нашого світу, можуть виникати мимоволі і в будь-якій кількості. Вони дають початок інфляційним процесам, в результаті чого народжуються нові всесвіти, можливо, у них діють інші фізичні закони (або встановлюються відмінні від прийнятих на Землі значення фундаментальних констант). Окремі регіони і утворюють мультивсесвіт.
Якщо такі регіони якось взаємодіють один з одним, наслідки цього цілком можуть виявитися при дослідженні мікрохвильового фонового випромінювання, оскільки воно документує початковий етап еволюції Всесвіту, вік якого складав лише близько 380 000 років. Автори використали найбільш точну з доступних карт анізотропії температури реліктового випромінювання, складену за підсумками семи років роботи WMAP.
Фізики наперед визначили загальні для всіх «відбитків» взаємодії параметри (наприклад, необхідність дотримання азимутальної симетрії), після чого у справу вступив спеціальний пошуковий алгоритм. Результатом його роботи стали чотири знайдених «відбитки».
Автори сподіваються незабаром перевірити свої викладки на даних супутника Planck, який продовжує справу WMAP, забезпечуючи більшу роздільну здатність і чутливість.За матеріалами Компьюленты