Британський бджоляр Рон Хоскінс зробив відкриття, яке напевно допоможе зберегти світову популяцію бджіл, яка швидко скорочуються. Він вивів породу медоносних бджіл, яка здатна самостійно захищатися від кліща варроа, що знищив у деяких країнах до 70% цих комах.Хоскінс провів спостереження за життям мешканців вулика, в якому бджоли майже не вмирали від варроатозу, і з'ясував, що комахи «очищають» один одного від паразитів, перш ніж ті встигнуть зашкодити їм.
Тепер бджоляр намагається збільшити колонію стійких до кліщів бджіл, схрещуючи їх з матками з інших вуликів. Нову породу він назвав «суіндонською медоносною». Рон Хоскінс дуже сподівається, що з часом бджоли, які не бояться варроатозу, поширяться по всьому Сполученому Королівству, а потім і по світу, що врятує цих комах від вимирання.
Кліщ варроа з'явився у Великобританії у 1992 році, убивши мільйони бджіл. Паразити відшукують своїх жертв дистанційно, використовуючи нюх і терморецептори. Вони закріплюються на тулубі лялечки або дорослої бджоли, у результаті чого у комахи деформуються крила, і вона не має можливості літати. Сучасний кліщ варроа, на жаль, стійкий до хімікатів, які успішно знищували його в минулому.
У травні поточного року Британська асоціація бджолярів опублікувала звіт, з якого випливає, що тільки за останній рік місцеві колонії медоносних комах зменшилися на 17%, що вдвічі перевищує максимально допустимий рівень. Скорочується чисельність всіх 250 видів, що водяться на території країни.
У США скорочення чисельності бджіл за останні 10 років у різних штатах коливається від 30 до 80%.
Якщо бджоли і надалі будуть вимирати такими темпами, сільське господарство може занепасти: не буде кому запилювати рослини. Бджоли як запилювачі «відповідальні» за 30% людської їжі. Отже, якщо зникнуть комахи, що обпилюють певні види флори, фермери не зможуть вирощувати такі культури, як яблука і гарбуз. Вчені також побоюються, що нестача таких комах може стати причиною того, що не запилені належним чином види можуть припинити існування.За матеріалами Компьюленты