UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли на метеориті сліди інопланетного життя

Астробіолог із NASA стверджує, що виявив сліди позаземних мікроорганізмів на поверхні декількох метеоритів. Робота вченого опублікована в журналі Journal of Cosmology, причому у редакційній замітці, яка супроводжує статтю, повідомляється, що співробітники журналу запропонували більш ніж п'яти тисячам колегам автора прокоментувати його суперечну роботу.

Вчений Річард Гувер (Richard Hoover) з Космічного центру Маршалла працював з так званими вуглецевими хондритами типу CI1 - дуже рідкісним різновидом каменів. Із близько 35 тисяч знайдених на Землі метеоритів до цієї групи належать тільки дев'ять. Автори досліджували поверхню метеоритів за допомогою різних технологій мікроскопії і виявили структури, які за зовнішнім виглядом нагадують нитки земних ціанобактерій - бактерій, здатних до фотосинтезу.

Хімічний аналіз показав, що у складі метеоритів міститься багато вуглецю - обов'язкового елемента земних живих організмів, але при цьому відсутній інший ключовий елемент - азот. Автор роботи вважає, що цей елемент колись давно входив до складу "ціанобактерій", однак за довгі роки подорожей по космосу перейшов до складу газоподібних сполук і випарувався.

Це робота - не перша, в якій описуються структури на метеоритах, що нагадують примітивні форми життя. Найвідомішим прикладом є метеорит ALH84001, який потрапив на Землю з Марса. Його періодично то визнають переносником живих істот, то знову відмовляють у цьому званні.

За матеріалами "Лента.Ру"