UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені змусили вірус генерувати електрику

Фахівцям вдалося створити міні-генератор на базі 20 шарів вірусів, скріплених за допомогою спеціального протеїну.

Американські вчені з лабораторії ім Лорнеца при Міністерстві енергетики США розробили спосіб генерації електрики за рахунок нешкідливого вірусу, що конвертує механічну енергію в електричну. У майбутньому така система допоможе створити систему зарядки мобільних телефонів, що працює, наприклад, за рахунок ходьби людини.

Дослідники випробували новий підхід, створивши генератор, що виробляє достатню кількість електрики для роботи невеликого ЖК-екрану. Він працює за рахунок проведення пальцем по спеціальному електроду, розміром з поштову марку. Поверхня електроду вкрита спеціально сконструйованими вірусами, які можуть конвертувати силу натискання в електричний заряд.

Їхній генератор являє собою перший зразок, що виробляє електрику за рахунок п'єзоелектричних властивостей біологічного матеріалу. П'єзоелектрика - це акумуляція заряду і твердого тіла у відповідь на механічне подразнення. У майбутньому на базі створеної концепції американські фізики мають намір створити невеликий пристрій, що одержує електрику від вібрацій при виконанні найпростіших завдань - ходьби, закривання дверей, подиху вітру тощо.

Крім того, подібні пристрої могли б стати свого роду джерелами живлення для мікроелектронних пристроїв, які потребують невеликого, але постійного припливу електроенергії. Проте автори розробки визнають, що для цього доведеться провести ще досить великий обсяг роботи.

Сам ефект п'єзоелектрики був відкритий ще у 1880 році і відтоді був виявлений у кристалах, кераміці і навіть ДНК. Однак матеріали для виробництва п'єзоелектричних пристроїв, як правило, досить токсичні і з ними важко працювати на практиці. Щоб уникнути використання токсичних матеріалів, фізики використовували спеціальні бактеріофаги, які є нешкідливими для людей. Особливість їх полягає в тому, що перетворившись на повноцінний вірус, він починає самовідтворюватися з високою швидкістю, що дозволяє завжди мати в наявності достатній обсяг вихідного матеріалу.

Фахівці кажуть, що зараз їм вдалося створити міні-генератор на базі 20 шарів вірусів, скріплених за допомогою спеціального протеїну. !zn

Читайте також:

Вчені створили транзистор з однієї молекули

Стаття про створення самого небезпечного вірусу пташиного грипу H5N1 побачила світ


Вчені виміряють стиглість фруктів за допомогою нанотрубок

Вчені розділили електрон на дві квазічастинки