Розробку було названо SONG (SocialNetworkWriteGenerator-генератор постів у соціальних мережах). Число постів, які були піддані аналізу, перевищило 12 мільйонів. Їх написали 2,4 мільйони користувачів Twitter в період з 25 листопада по 4 грудня 2008 року.
Автори роботи не стали враховувати тих користувачів, що писали менше одного посту протягом 19 днів - таких виявилося близько 75 відсотків. Також з дослідження було виключено спам-аккаунти. Після таких «відрахувань» вчені зосередилися на 350 тисячах користувачів.
Проаналізувавши характер написання постів цими користувачами, автори вивели деякі закономірності. Зокрема, вони виявили, що кількість постів збільшується протягом дня і зменшується вночі, а також визначили, як змінюється їх кількість у малі часові проміжки протягом доби. Крім того, вчені знайшли закони, які визначають час появи кожного наступного поста - він визначається логарифмічно-нормального розподілу.
SONG буде використано вченими для вивчення поведінки людей в Мережі. Крім того, винайдена модель зможе передбачати, що буде відбуватися при тих чи інших «позаштатних» ситуаціях на кшталт появи несподіваного інформаційного приводу, який спровокує велику кількість постів. Автори протестували модель, запустивши її на 16 комп'ютерах. Виявилося, що при частоті постів в 100 штук за секунду вона починає «гальмувати». При появі 150 постів за секунду SONG переставала працювати. На думку дослідників, цей результат може означати, що «справжній» Twitter базується більш ніж на 16 серверах.
За матеріалами Лента.ru