Британські вчені з'ясували, що розум з'явився у хребетних приблизно 550 мільйонів років тому внаслідок мутації, повідомляє Medical Xpress. Результати роботи дослідників з Единбурзького університету опубліковані у двох статтях останнього номера журналу Nature Neuroscience.
На думку професора Сета Гранта, що керував дослідженням, і його колег, 550 мільйонів років тому в результаті якоїсь події були подвоєні ділянки постсинаптичних генів хребетних. Ця мутація поступово призвела до різноманітності мутованих генів і появи складної психічної діяльності у хребетних.
Вчені проводили свої дослідження на мишах, у яких були замінені певні ділянки відповідальних за когнітивну функцію генів. Грант і його колеги вивчили низку біохімічних процесів і фізіологію синапсів модифікованих мишей, а також їхню здатність до навчання і вроджений "характер". Особливості поведінки і мислення гризунів оцінювалися за допомогою спеціальних тестів, розроблених для комп'ютера з тач-скрін. Аналогічних тестів зазнали і люди.
- Британські вчені з'ясували, що куріння в літньому віці знижує інтелект
Тестування мутацій в одному з генів у добровольців і у мишей показало, що роль його мутацій у навчанні, гнучкості мислення та уваги зберігалася приблизно протягом 100 мільйонів років.
Під час експерименту було виявлено, що одна і та ж група генів пов'язана як з еволюцією розумових здібностей, так і з розвитком психічних захворювань. Мутації в цих генах викликали появу розуму більше 500 мільйонів років тому, однак зміни у послідовності тієї ж групи генів пов'язані з виникненням психічних захворювань.
"Це прорив у нашому розумінні виникнення психічних захворювань. Тепер можна запропонувати нові підходи для розробки їхнього лікування", - зазначив Джон Вільямс, глава підрозділу Неврології та психічного здоров'я фонду Wellcome Trust. !zn
Читайте також:
Вчені стверджують, що фізичні вправи допомагають боротися зі старечим недоумством
Американські вчені дізналися, коли і де формуються спогади
Учені навчилися стирати свіжі спогади
Вчені з'ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків