Астрономи отримали найточнішу на сьогодні мапу Місяця. Вона складена на підставі даних, переданих орбітальним зондом Lunar Reconnaissance Orbiter. Мапу в своєму прес релізі-показав у понеділок, 20 грудня, Космічний центр Годдарда при NASA.
Астрономи отримали найточнішу на сьогодні мапу Місяця. Вона складена на підставі даних, переданих орбітальним зондом Lunar Reconnaissance Orbiter. Мапу в своєму прес релізі-показав у понеділок, 20 грудня, Космічний центр Годдарда при NASA. Для складання мапи було використано прилад під назвою Lunar Orbiter Laser Altimeter - лазерний альтиметр зонда LRO. Він посилає вниз лазерний імпульс, який розділяється на п'ять частин. Оцінюючи час повернення кожного з п'яти променів, апаратура визначає характеристики рельєфу поверхні.
Просторове розділення мапи для освітленої сторони супутника становить 30 метрів - для всіх мап, складених до цього часу, воно не перевищувало одного кілометра. Для неосвітлених регіонів, зокрема, для приполярних ділянок Місяця, розділення нижче. На цих частинах мапи спостерігають систематичні помилки до декількох сотень метрів.
Загалом LOLA провів близько трьох мільярдів вимірювань - для апаратів, які складали мапи місячної поверхні раніше, це значення не перевищує восьми-дев'яти мільйонів. Місія LRO має тривати ще, як мінімум, три роки, й за цей час мапа, представлена зараз, буде уточнена.
У вересні 2009 року NASA опублікувало найдетальнішу з мап Південного полюса Місяця. Щоб скласти її, вчені також використовували дані, зібрані зондом LRO.