Учені з'ясували, як деякі змії майже «літають» у повітрі - ширяють з висоти до 15 метрів на значну відстань. Підсумки свого дослідження фахівці представили на зустрічі відділення динаміки рідин Американського фізичного товариства, яка проходила в місті Лонг-Біч у Каліфорнії.
Учені з'ясували, як деякі змії майже «літають» у повітрі - ширяють з висоти до 15 метрів на значну відстань. Підсумки свого дослідження фахівці представили на зустрічі відділення динаміки рідин Американського фізичного товариства, яка проходила в місті Лонг-Біч у Каліфорнії. Здатність ширяти в повітрі є у п'яти споріднених видів так званих літаючих змій, зокрема у Chrysopelea paradisi. Стрибаючи з гілок, вони можуть переміщуватися на відстань як мінімум 24 метри. Точний механізм «польоту» змій був невідомий, хоча деякі фахівці припускали, що вони літають так само, як повітряні змії або паперові літачки.
Щоб перевірити цю гіпотезу, автори нової роботи знімали на відео змій, що стрибають з 15-метрових підвищень. Для аналізу їхніх рухів учені прикріпили на тіло тварин декілька білих відміток, за яких могли точно визначити положення частин тіла змії в просторі при перегляді отриманих кадрів. Використовуючи отриману інформацію, фахівці одержали модель переміщень C. Paradisi.
Виявилося, що на незначний термін змія не просто ковзає повітрям, а злітає вгору завдяки тому, що результуюча сила, яка діє на її тіло, спрямована вгору. Такого ефекту C. paradisi вдається досягнути, по-перше, завдяки сплощеній формі тіла, по-друге, завдяки фіксації верхньої половини тулуба, і, по-третє, внаслідок початкового стрибка вгору, коли тварина згинається на кшталт латинської літери J.